Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

SOMI: Unikátní inteligentně řízené elektrárny

 

Přinášíme jedinečné řešení pro maximální efektivitu fotovoltaické elektrárny pro široké spektrum zákazníků.

Nabízíme fotovoltaické elektrárny včetně bateriových uložišť a souvisejících zařízení jak pro domácnosti, tak i pro firmy a průmyslové podniky. Unikátnost naších elektráren spočívá v jejich centralizovaném řízení s pomocí námi vyvinutého systému inteligentního energetického řízení SOMI. Systém SOMI analyzuje v reálném čase veškeré relevantní parametry a data, aby zajistil co nejoptimálnější řízení fotovoltaické elektrárny s ohledem na preference každého zákazníka, ať už se jedná o maximalizaci úspor až zisku, nebo zajištění energetické soběstačnosti a rezervních kapacit elektrické energie.

Dodáváme kompletní fotovoltaické elektrárny řízené inteligentním systémem SOMI včetně námi designovaných fotovoltaických panelů SOMI, bateriových uložišť SOMI a střídače SOMI speciálně navrženého tak, aby minimalizoval vlastní spotřebu a maximalizoval účinnost elektrárny.

Systém inteligentního energetického řízení SOMI je unikátní patentované řešení, které analyzuje stav fotovoltaické elektrárny, celkový stav distribuční sítě, povětrnostní podmínky, cenu elektrické energie a další parametry a na základě toho reguluje distribuci elektrické energie mezi elektrárnou a síti. Cílem systému SOMI je vyhledat pro každou elektrárnu co nejoptimálnější postup nakládání s produkovanou a odebíranou ze síti elektrickou energii s ohledem na preference každého zákazníka. Systém SOMI pracuje za pomocí umělé inteligence a optimalizuje svoji činnost na základě historických dat.

Díky našemu unikátnímu řešení SOMI můžeme vám nabídnout vyšší efektivitu využití kapacit fotovoltaických panelů a bateriových uložišť, vyšší úspory na energiích a tím i rychlejší návratnost vaší investice do fotovoltaické elektrárny.

Zajistíme vám:

  • konzultace
  • zpracování nabídky
  • zpracování projektu
  • zpracování žádosti o připojení do distribuční sítě
  • zpracování žádosti o dotace
  • realizaci vaší fotovoltaické elektrárny na klíč
  • financování

Standardní doba realizace projektu po obdržení všech povolení činí tři měsíce.

Při dnešních cenách energie s pomocí systému SOMI je návratnost investice do fotovoltaické elektrárny maximálně tři roky.

V neposlední řádě dokáže systém SOMI přispět ke stabilizaci distribuční a přenosové soustavy vyvážením odběru a dodávky elektrické energie a předejit tak případným blackoutům. Toto je aktuální zejména v současné době, kdy je připojováno stále více obnovitelných zdrojů elektrické energie s nekonstantním výkonem, jako jsou zejména větrné a fotovoltaické elektrárny.

 

 

Datum: 30.9.2022 10:28:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště