Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Software EasyCargo pomáhá firmám plánovat nakládku kamionů a kontejnerů

 

Na stánku společnosti Bee Interactive čeká jednoduchý, téměř dětský úkol – naskládat barevné kostky do modré krabičky. Není to však hra samoúčelná. „V podstatě je to vizuálně hmatatelná forma toho, co dělá naše aplikace EasyCargo,“ říká Martina Klímová, která vytváří jazykovou a technickou podporu zajímavému projektu malé, progresivní české firmy.

Aplikace EasyCargo je pomocníkem v logistice při nakládání zboží do kamionů a kontejnerů. Sama vám navrhne, jak nejlépe rozmístit položky tak, aby se vám jich do nákladového prostoru vešlo co nejvíc, a spočítá, kolik kamionů nebo kontejnerů budete potřebovat. Stačí zadat rozměry, množství a hmotnost nákladu. Není to nic složitého, data můžete importovat i z excelové tabulky.  Můžete zadat také další parametry, například proto, aby se bedny nenaklápěly nebo neotáčely kvůli vykládání. Můžete je také rozdělit do skupin, a tím vlastně určit pořadí, v jakém s nimi bude zacházeno.  Ve výsledku vám aplikace spočítá ideální rozložení nákladu a připraví 3D grafický plán, který můžete uložit, exportovat do pdf nebo vytisknout pro kolegy.

„Když jsme začali software testovat, poskytli nám zákazníci řadu praktických podnětů. Na základě toho jsme například přidali funkci „manuální nakládka“, kde si klienti sami mohou ještě upravit rozmístění nákladu,“ říká jednatel společnosti Jan Sovák. „Jsme malá firma, která si sama vyvíjí příslušný software. Zaměřili jsme se primárně na menší a střední podniky, proto i software je cenově dostupný,“ dodává jednatel společnosti s tím, že firma nabízí jak měsíční, tak roční licence.

„Když si s předstihem zakoupíte licenci na celý rok, získáte úsporu 17 %.  V českých korunách stojí měsíční licence 977 korun, roční pak vyjde na 9770, neboli 814 korun měsíčně. Kromě toho ne všichni potřebují nakládat pravidelně, takže nabízíme ještě balíčky jednodenních tiketů, které můžete aktivovat kdykoliv během jednoho roku.  Každý tiket vám zajistí na 24 hodin přístup do aplikace. Tu není třeba nikam instalovat, ale funguje přímo v okně prohlížeče,“ vysvětluje Martina Klímová.

Zajímavé řešení vzniklo ve firmě Bee Interactive do jisté míry náhodou při vývoji 3D her, kterými se firma začala před několika lety zabývat. V současnosti však EasyCargo firmu zcela zaměstnává. Řešení je globální a produkt funguje v celém světě, k dispozici je v deseti jazycích a pomáhají i cizojazyčná výuková videa. Prodej v České republice se na celkovém obratu podílí asi 10 procenty. „Někdy v budoucnu se možná vrátíme k vývoji 3D her, ale nyní se zcela věnujeme projektu EasyCargo. Stále přicházejí specifické požadavky našich zákazníků, takže to vypadá, že máme před sebou hodně práce,“ dodává Jan Sovák.

Datum: 13.10.2017 12:30:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště