Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
3.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Smart4factory není čistě softwarovým vývojářem, jsme integrátoři řešení Průmyslu 4.0.

 

Jak se dají řešit aplikace Průmyslu 4.0 uchopitelně a strategicky, předvedou zástupci firmy Smart4factory na MSV a ve speciálním projektu Digitální továrna 2.0. To jak mohou firmám pomoci v rozvoji a jak vznikl nápad založit divizi firmy Comfis s.r.o - Smart4factory, popisuje Michal Polášek.

Co byste chtěli na letošním Mezinárodním strojírenském veletrhu firmám ukázat?
Našim cílem je především představit portfolio stávajících produktů od vlastních biometrických terminálů, softwarových a hardwarových řešení pro mobilní sběr dat až po tematické semináře a workshopy. Novým produktem je využití 3D kamery pro neinvazivní sběr dat OEE ze strojů a zařízení. Máme k dispozici technologii a hledáme zájemce pro její využití. Jejím specifikem je neexistence problémů s GDPR, protože sbíráme a vyhodnocujeme pouze data o detekci předdefinovaných předmětů a událostí již v zařízení. To umožňuje sbírat a dále zpracovávat nejrůznější data z výrobního, montážního, případně kontrolního procesu podle definovaného algoritmu. Nejsme tedy čistě softwarovým vývojářem, jsme integrátoři řešení Průmyslu 4.0, a to je naší hlavní zprávou pro brněnský veletrh. 

Pro jaké firmy je vaše služba určená?
Jedná se o společnosti, které pečlivě zvažují svůj investiční plán, ale přitom nemají výhodu podpory mateřského závodu nebo vyhrazeného týmu specialistů. Naše softwarová řešení vznikala v prostředí přesného obrábění a zakázkové elektromontáže. Ostatní produkty a služby najdou uplatnění v každé společnosti, která dokáže “přemýšlet dopředu“. Nyní aktivně oslovujeme společnosti v oblasti jižní Moravy. 

Proč si myslíte, že jsou vaše služby pro firmy důležité a zajímavé?
Nenabízíme produkt, ale řešení jejich problému. Jeden z našich produktů je workshop na vytvoření individuálního plánu realizace Průmyslu 4.0 na míru pro společnosti – takzvaný Koncept 4.0. Technologie integrujeme až jako nadstavbu do zdravě fungujících a štíhlých procesů. Pomáháme spojit a vyplnit tu část mezi aktuálním a budoucím stavem. Naše řešení se aplikačně testovala na reálných procesech ve společnosti BD SENSORS s.r.o., kde jsme získali kompetenci implementátora a integrátora v rámci Průmyslu 4.0. Věříme, že společnosti využijí zpřístupnění témat Průmyslu 4.0 pomocí získávání zkušeností a příkladů od důvěryhodného integračního partnera oproti zdlouhavému objevování množství technologií a produktů vlastními silami. 

Jak vznikl nápad založit divizi firmy Comfis s.r.o. Smart4factory?
Vývoj byl zcela přirozený od lokálního poskytování IT služeb přes vývoj vlastního software a hardware. Smart4factory tak nově kombinuje kompetence, které jsou předpokladem úspěšné realizace projektů Průmyslu 4.0. 

Co považujete za doposud největší úspěch firmy?
Za současných ekonomických podmínek je to stabilní pracovní kolektiv a současně zajímavá zákaznická zadání.

Datum: 26.9.2019 8:30:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště