Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Siemens ukazuje digitalizaci v praxi

 

Nejen modely, ale i funkční stroje spolupracující s robotem a konkrétní řešení propojující reálný a virtuální svět ukazuje v pavilonu P společnost Siemens, která doposud nevynechala ani jediný z 58 ročníků MSV.


„Řešení z oblasti digitalizace a virtualizace dnes nabízí již řada firem, ale společnost Siemens je zatím jediná na světě, která dokáže propojit virtuální modely s reálnými řídicími systémy, v reálném prostředí ověřit všechny parametry navrhovaného stroje či zařízení a spolehlivě tak uskutečnit virtuální zprovoznění. Umíme navrhnout velmi sofistikované softwarové řešení, ale umíme ho i převést do praxe, oživit a pečovat o něj až do konce jeho životního cyklu,“ konstatoval Jiří Karas, ředitel obchodního úseku Řídicí systémy a pohony pro obráběcí a speciální stroje a roboty, Siemens ČR.

K atraktivním exponátům stánku Siemens patří robot zakládající obrobky do obráběcího stroje společnosti Mazak řízeného nejnovějším řídicím systémem Sinumerik 840D sl. Robot KUKA Quantec je umístěn v kleci a pracuje v režimu „handling“, tj. manipuluje s obrobky bez zásahu obsluhy. Návštěvníci mohou vidět také virtuální zprovoznění konkrétního obráběcího stroje značky Toshulin, které umožňuje detailně otestovat chování stroje v provozu ještě před jeho nasazením, předem vychytat všechny nedostatky a tím ušetřit náklady. Součástí prezentace Siemens je rovněž představení služeb Industry Services. Funkční modely ukazují výhody digitálního sběru dat z obráběcích strojů a jejich analýzu a představují i nový software pro správu technologických programů. Další část expozice patří prezentaci komplexního řešení pro správu životního cyklu výrobků (PLM), který pomáhá tisícům společností optimalizovat výrobní procesy od plánování, přes vývoj až po výrobu.

Zájemci si mohou cestu od digitálních dat k individualizovanému výrobku bez zásahu lidské ruky dokonce sami vyzkoušet. Na stánku Siemens jim je k dispozici „robot – umělec“ značky KUKA, který pro ně vytvoří stylizovaný portrét z naskenované fotografie. „Celý proces trvá jen několik desítek vteřin. Chceme tím názorně ukázat, jak jednoduchá může být individualizovaná masová výroba,“ vysvětlil Jiří Karas.

Vedle pavilonu P je společnost Siemens přítomna také v pavilonu Z, kde jako partner zaštiťuje tradiční studentskou soutěž v programování CNC strojů. Po celý týden zde studenti zpracovávají zadané úlohy na simulačních systémech Sinutrain.

Datum: 6.10.2016 19:00:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště