Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Siemens prezentuje novinky v oblasti řízení obráběcích strojů

 

Klíčové produkty z oblasti řídicích systémů a pohonů pro obráběcí stroje představila na Mezinárodním strojírenském veletrhu Siemens s.r.o. Součástí expozice jsou také prezentace nabídky software a služeb v oblasti řízení životního cyklu výrobků. Nechybí závodní monopost v současnosti nejlepší stáje Mistrovství světa vozů formule 1 – Infiniti Red Bull Racing.

Například Sinumerik 808D je přírůstkem do rodiny řídících CNC systémů. Jde o ekonomickou variantu určenou pro jednodušší tříosé stroje, jež přináší výhody CNC soustruhům a frézkám s nižší výkonostní kategorií. Tento kompaktní a robustní systém poskytuje uživatelům kromě jednoduché obsluhy i mimořádné pohodlí. Názorné a vysoce výkonné CNC funkce přinášejí nový standard přesnosti obrobku a zkracují dobu obrábění. V budoucnu by měl nahradit stávající systém Sinumerik 802S pro standardní obráběcí stroje. Sinumerik 808D přichází se všemi potřebnými rozhraními (včetně PLC vstupů a výstupů) integrovanými do jednoho kompaktního zařízení, což značně zjednodušuje obsluhu. Ovládací panel je připojen pomocí jednoduchého USB portu a je vybaven stejně ergonomicky navrženým přepínačem jako CNC systémy nejvyšší řady. Hlavním rysem systému Sinumerik 808D je jeho jednoduché a intuitivní ovládání. Uživatelé rozhraní Sinumerik Operate Basic přicházejí s novou aplikací v podobě dialogového okna s názvem Sinumerik startGuide. To povede uživatele krok za krokem celým procesem nastavení stroje. Tím se minimalizuje čas potřebný na jeho uvedení do provozu.

Kromě novinky na poli CNC systémů Siemens ve formě mobilních tréninkových kufrů představuje i své zavedené řídicí systémy Sinumerik řady 828D a 840D. S tímto uceleným portofoliem řídících systémů je nyní schopen vyhovět požadavkům zákazníků z celého výrobního spektra – od malých výrobců až po velké, plně automatizované závody. 828D byl původně vyvinut pro asijský trh a sériové nasazení většího počtu systémů na jeden typový stroj. Je primárně určen pro kompaktní obráběcí stroje střední výkonnostní třídy, jako jsou výkonné soustruhy a frézky v dílenských provozech. Tento kompaktní číslicový systém zvládá náročné funkce typu CNC, například kinematické transformace a pokročilou správu nástrojového hospodářství. Řídicí systém je uložen v robustním operátorském panelu, v němž jsou integrovány funkce CNC, programovatelný automat, operátorské rozhraní, resp. Odměřování a řízení pohybu šesti pracovních os stroje. Sinumerik 828D lze programovat plně dialogovým způsobem ve vyšším programovacím jazyce i pomocí normy ISO, což umožňuje jeho použití kdekoliv na světě.

Portfolio CNC systémů doplňuje high-end řada Sinumerik 840D určená pro řízení pohybu až 31 pracovních os obráběcího stroje a složitý CNC aplikaci. Mezi jeho hlavní výhody patří špičková funkcionalita a mimořádný uživatelský komfort pro snadné nastavení měření,  maximální přesnost s víceosou kinematickou analýzou, korekce i těch nejmenších chyb za chodu stroje, perfektní řízení pohybu, vysoce dynamické pohony a dokonale přizpůsobené postprocesory se softwarem NX CAM značky Siemens PLM Software.

V expozici nechybějí ani produkty dceřiné společnosti Weiss Spindle Technology GmbH. Jde zejména o nejnovější typ vřetena HSK-E40 a současně způsob jeho zapojení do systému, včetně nových enkodérů VS Sensorik. Vřeteno se jako asynchronní elektropohon hodí na většinu typů obráběcích strojů, především však tam, kde je zapotřebí pohon s vyššími otáčkami. Právě v náročných podmínkách plně vyniknou jeho špičkové vlastnosti, zejména maximální rychlost 40 tisíc otáček za minutu. Zajímavým exponátem je obchodní jednotka Siemens PLM, která přináší s mottem „Chytřejší rozhodnutí, lepší výrobky“ softwarové řešení pro všechna podniková oddělení – od plánování výroby přes konstrukci, vlastní výrobu, prodej až po zákaznický servis. Návštěvníci mohou shlédnout softwarové nástroje NX – integrované řešení pro návrh, simulaci a výrobu, Teamcenter, který je světově nejrozšířenějším PLM softwartem pro správu dat a Tecnomatic pro virtuální ověření výroby a výrobních procesů.

Datum: 9.10.2013 18:00:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště