Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

Siemens digitalizuje svět obrábění

 

Už po devětapadesáté se prezentuje na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně společnost Siemens ČR. Hlavním tématem expozice je opět digitalizace. Firma prezentuje v pavilonu P své komplexní portfolio řešení pro oblast stavby obráběcích a výrobních strojů.

Na konkrétních příkladech si návštěvníci mohou prohlédnout, jak využít potenciál digitalizace ve výrobě, jak dosáhnout vyšší pružnosti a efektivity a jak zkrátit výrobní cyklus a uvedení nového stroje na trh. Prezentace ukazuje proces od prvotního návrhu stroje přes jeho vykonstruování, až po uvedení do provozu a zajištění servisu. Jde o integrovaný ekosystém pro oblast obráběcích strojů, který je na trhu ojedinělý.

„Digitalizace přispívá k zásadní změně v obráběcím průmyslu. Propojení digitálního a reálného světa otevírá nové možnosti jak zvýšit produktivitu a hlavně vytváří zcela nové obchodní modely. To se týká jak výrobců strojů, tak jejich koncových uživatelů. A stejně tak i malých a středně velkých podniků a největších hráčů v tomto odvětví. Digitalizace je hlavním motorem růstu a ziskovosti obráběcího průmyslu, a to na lokálních i celosvětových trzích,“ uvedl Tomáš Duba, ředitel obchodního úseku Řídící systémy a pohony pro obráběcí a speciální stroje a roboty, Siemens ČR.

Siemens jako jediný na světě nabízí komplexní řešení, které umožňuje podnikům navrhnout celý konstrukční a výrobní proces obráběcího stroje a optimalizovat výrobní provozy ve virtuálním světě. A to vše pomocí tzv. digitálního dvojčete. Díky unikátnímu portfoliu Siemens, které zahrnuje softwarové systémy i automatizační technologie, jež pokrývají celý hodnotový řetězec produktu či výroby, mohou výrobci už dnes digitalizovat celý svůj vývojový a výrobní proces.

„Siemens je jediným dodavatelem plně integrovaných řešení pro každou fázi hodnotového řetězce na světě, od hardwaru až po software, jak při vlastní konstrukci obráběcího stroje, tak i při jeho používání. Firma tím pokládá základy pro rozšíření digitalizace a restrukturalizaci celého hodnotového řetězce v obráběcím průmyslu,“ konstatoval Tomáš Duba. Návštěvníci expozice tedy uvidí praktické ukázky, jak mohou výrobci obráběcích strojů díky digitalizaci svých provozů výrazně posílit výrobní flexibilitu, efektivitu a bezpečnost. Zároveň tak firmy sníží náklady na výrobu a dobu uvedení výrobků na trh. To vše při zachování nebo zvýšení kvality produktu. Mohou tak zároveň podpořit svou konkurenceschopnost na světových trzích.

Výhody digitalizace ukáže Siemens mimo jiné na prototypu multifunkčního obráběcího centra MCU450 společnosti Kovosvit Mas, a.s. Zájemci se prostřednictvím stroje seznámí s konceptem digitalizace Siemens, a to zejména s nejmodernějšími softwarovými opcemi rozšířenými systémy Sinumerik Integrate a s ovládacími obrazovkami Sinumerik Operate v nové softwarové verzi 4.8. Tento stroj bude také prvním v ČR, na kterém bude nový software oficiálně představen.

Společnost ve své expozici dále předvádí, jak funguje virtuální zprovoznění a jak dosáhnout vyšší kvality a efektivity stroje. Zajímavé je digitální dvojče skutečného obráběcího stroje firmy TOS HULIN a.s. Stroj bude virtuálně zprovozněn v programu NX Mechatronics Concept Designer, který umožňuje věrně simulovat fyzikální prostředí reálného světa a ověřit tak mechanické i dynamické chování stroje a automatizační programy. Tím se postupně odstraní konstrukční nedostatky.

Siemens také na veletrhu představí nové řešení pro monitoring a sběr provozních dat na funkčních modelech obráběcích strojů, které budou simulovat reálný výrobní provoz na reálných komponentech s reálnými motory. Ekonomická síla firem totiž závisí na jejich produktivitě a úspěchu na trhu do značné míry na tom, jak chytře a efektivně dokáží využít data, která mají k dispozici.

Siemens patří mezi největší technologické firmy v ČR a už více než 125 let je nedílnou součástí našeho průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 10.000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Portofolio této firmy pokrývá řešení pro průmyslu, energetiku, dopravu, veřejnou infrastrukturu, technologie budov a zdravotnictví. Český Siemens je průkopníkem v oblasti Průmyslu 4.0 a Smart Cities, v rámci kterých přináší zákazníkům komplexní digitální produkty a služby. Je součástí globálního technologického koncernu Siemens AG, který je už více než 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Tato společnost působí ve více než 200 zemích světa a mimo jiné patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí. Je jedničkou na trhu v instalaci offshore větrných elektráren, patří též k hlavním dodavatelům pro paroplynové zdroje a technologií pro přenos energie. Například v roce 2016 dosáhl tento gigant obratu téměř 80 miliard eur, s čistým ziskem 5,6 miliard eur a zaměstnává 351 000 zaměstnanců po celém světě.

Datum: 9.10.2017 17:35:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště