Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Siemens – digitalizace obráběcích strojů

 

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně Siemens mimo jiné představil 3D simulátor digitální továrny Siemens Comos Walkinside. Návštěvníkům umožnil  vyzkoušet plánování výroby přímo v konkrétním průmyslovém prostředí. „Nasadí si speciální brýle, stisknou ovládací konzoli a objeví se přímo v prostorách továrny, kde se mohou procházet a na vlastní oči kontrolovat, zda v továrně běží vše tak, jak má,“ vystihuje výkonnost 3D aplikace, která bude dostupná na pavilonu A, ředitel prodeje Siemens Comos ČR Ing. Robert Macháček.

Na stánku v pavilonu A se návštěvníkům představila i nejnovější, celosvětově úspěšná interaktivní informační aplikace 360° výlet za digitalizací s pomocí tzv. SmartTable. Siemens na  MSV 2015 prezentoval aktivity na poli technického vzdělávání. „Dlouhodobě spolupracujeme s českými středními, odbornými a vysokými školami technického směru. Věnujeme se průběžnému školení a podpoře jejich učitelů. Naším hlavním cílem je propojit akademickou půdu s praxí a ukázat studentům, co je venku a v konkurenčním prostředí čeká,“ popisuje spolupráci Ing. Eva Klocová, obchodní zástupkyně MC, Siemens, která představí výsledky spolupráce se subjekty technického vzdělávání, nejen z ČR.

Jako každoročně je Siemens partnerem soutěže mladých programátorů pořádané Svazem strojírenské technologie. I letos Siemens vybaví jednu z učeben deseti pracovními stanicemi, na kterých budou žáci středních a odborných učilišť a středních škol strojírenského zaměření řešit úlohy v řídicím systému Sinumerik, a tak soupeřit o nejlepší výsledek a cenu. Na letošní expozici Siemens na MSV byla prezentována i Siemens Customer Services, která představila portfolio servisních služeb ušitých na míru speciálně pro výrobce, prodejce a koncové uživatele obráběcích strojů. Pro zákazníky bude také připravena prezentace řešení produktivity obráběcích strojů.

Jednou z dalších cest, kterou Siemens vidí jako klíčovou pro budoucí průmysl, je aditivní výroba a využití 3D tisku pro výrobu prototypů, náhradních dílů či běžných komponentů ve výrobě. Již dnes je možné na základě digitálních modelů tisknout z ocelových slitin např. lopatky plynových turbín. Společnost Siemens má již řešení a je připravena pomoci svým zákazníkům na cestě k Průmyslu 4.0. K tomuto tématu promluvíil Wolfgang Weissler, ředitel divize DF & PD Siemens, na odborné konferenci Fórum Průmysl 4.0 pořádané Česko-německou obchodní a průmyslovou komorou v rámci MSV. 

Pro zajištění  maximální spolehlivosti zařízení v každodenním provozu je důležitá intenzivní podpora a poradenství zákazníkům. Proto součástí letošní expozice firmy byla i prezentace Siemens Customer Services, která prezentovala portfolio nabízených servisních služeb ušitých přímo na míru pro výrobce, prodejce a koncové uživatele obráběcích strojů. Připravila i prezentace řešení produktivity těchto moderních zařízení.

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice.  Již 125 let je Siemens nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. S počtem 9,2 tisíce zaměstnanců se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, produkty a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru v oblasti energetiky, zdravotnictví, průmyslové a veřejné infrastruktury a informačních technologií. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2014 obrat 34,9 miliard Kč.

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je přes 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu, spolehlivost a celosvětového působení. Společnost působí ve více jak 200 zemích a své aktivity rozvíjí zejména v oblastech elektrifikace, automatizace a digitalizace.  Siemens AG patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí. Siemens je jedničkou na trhu v instalaci offshore větrných elektráren, patří mezi hlavní dodavatele pro paroplynové zdroje a technologie pro přenos energie, je průkopníkem v oblasti řešení pro veřejnou infrastrukturu, průmyslovou automatizací a softwarová řešení.  Společnost je také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení a technologií pro laboratorní diagnostiku. Ve finančním roce 2014, který skončil 30. září 2014, dosáhl Siemens obratu 71,9 miliard  EUR s čistým ziskem 5,5 miliard EUR a zaměstnával 357 tisíc zaměstnanců po celém světě.

Datum: 18.9.2015 20:30:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště