Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Se vstupenkou na MSV do Zoo Brno s 20% slevou!

 

Pokud v období od 3. do 31. 10. 2016 předložíte na pokladně Zoo Brno vstupenku z Mezinárodního strojírenského veletrhu 2016, získáte zde 20% slevu na vstupné.

Zoo Brno a stanice zájmových činností, příspěvková organizace nabízí svým návštěvníkům přes šedesát let prostor pro aktivní odpočinek a poznání. Za tuto dobu ji navštívilo více než 17 milionů osob z řad obyvatel města Brna, ostatních regionů České republiky i ze zahraničí.

První expozicí, která čeká návštěvníka po vstupu do Zoo Brno, jsou Tygří skály. Jedná se o velkoryse pojatý výběh, který obývají tygři sumaterští. Ti jsou ve své domovině silně ohroženi a Zoo Brno je chová v rámci Evropských záchovných programů. Zvířata lze v expozici pozorovat z vyhlídek přes skleněné přepážky, prosklené jsou i zimní ubikace a velmi atraktivní je prosklená vyhlídka z restaurace U Tygra, která s výběhem přímo sousedí.

Další expozice brněnské zoo je vyhrazena nejen medvědům kamčatským. V celku nazvaném Beringie najdete také výběh vlků arktických, kanadských bobrů nebo rosomáků. Kromě toho se tu můžete podívat do dvou voliér a kamčatské chalupy.

Patrně nejcennějším a nejpřitažlivějším exponátem jsou lední medvědi, kteří obývají jeden z nejstarších výběhů v dolní části zoo. Cestou k nim se můžete ještě zastavit v průchozí voliéře orlů bělohlavých, která se nachází v sousedství indiánské chýše kmene Haida a je doplněna výběhy pro urzony kanadské a skunky severní. Je technicky náročnou stavbou tvořenou 17 m vysokou ocelovou konstrukcí o průměru 30 m, která je shora uzavřena nylonovou sítí, a vstup do ní vede chodbou proraženou ve skále z umělého kamene. Návštěvník se dostane do bezprostřední blízkosti orlů bělohlavých, ale přitom je konstrukčně zamezeno úniku ptáků z voliéry.

Průchozí expozice klokanů vyplňuje stráň pod Exotáriem (bývalý pavilon exotického ptactva) a prostor podél páteřní komunikace spojující dolní a horní část zahrady, po které jezdí zoovláček. Celým klokaním areálem vede stezka, na které se dostanou návštěvníci do bezprostřední blízkosti se zvířaty. Součástí je i skála vyzdobená napodobeninami skalních maleb původních obyvatel Austrálie – Aborigines.  Expozici obývají klokani žlutonozí.

Africká vesnice je vybudována v nejvyšší části Mniší hory, v místě současné vyhlídky před výběhem Safari a je součástí budoucího uceleného komplexu Kalahari. Osadu tvoří repliky osmi afrických chýší, část z nich slouží jako zázemí pro zvířata a část pro vzdělávání, občerstvení a odpočinek návštěvníků. Z několika vyhlídkových míst mohou lidé pozorovat drobné africké domácí zvířectvo, jezero s plameňáky, ostrov lemurů kata a žirafy, zebry a pakoně modré. Vodojem je na tomto místě zoo od roku 1973 a nyní tvoří součást expozice jako horkovzdušný balon, který s romantickým cestovatelem přistál v Africe uprostřed domorodé osady.

Velké oblibě se těší i Dětská zoo, která kromě přímého kontaktu dětí se zvířátky nabízí i aktivní vyžití na houpačkách, skluzavkách a prolézačkách. V pavilonu Tropické království najdete kajmanky trpasličí, kočky pouštní a také vzácného ještěra - varana komodského. Zoo Brno je otevřena 365 dní v roce a její kopcovitý terén lze překonávat několika způsoby – v tempu nordic walkingu, pohodovou procházkou nebo v pohodlí populárního zoo vláčku.

Úspěšné odchovy

V expozicích Zoo Brno žije kolem 1 400 zvířat přibližně 270 druhů, z nichž 24 zahrada chová jako součást Evropského záchranného programu. Odrůstající mláďata většinou odcházejí do jiných zahrad, mnohdy jako výměna za jiné, nepříbuzné jedince. Tak vznikají geneticky cenné populace v lidské péči, které mohou mít velký význam pro záchranu ohrožených druhů a udržení biodiverzity na naší planetě.

Brněnskou zoo v posledních letech zpopularizovala především mláďata medvědů, a to jak ledních, tak hnědých. Zoo však úspěšně odchovává mnohé další druhy, například žirafy síťované, zebry Grévyho i Chapmanovy, pakoně žíhané, takiny indické, wapiti sibiřské, jeleny milu, soby, losy evropské, vikuně, alpaky, tapíry jihoamerické, kotuly veverovité, vlky arktické, kočky pouštní, rysy kanadské, orly kamčatské, orly bělohlavé či jeřáby mandžuské.

Vedle těchto tradičních odchovů se letos v Zoo Brno objevila dosud nevídaná mláďata. Mezi nimi především upoutají tři štěňata vlků hřivnatých – tato bizarní psovitá šelma se v zoo nesnadno rozmnožuje. K dalším letošním prvoodchovům patří mláďata manulů či papoušků šedých, v naší zoo se také poprvé narodil rosomák sibiřský.

Kudy do Zoo Brno

Tramvaje

  • č. 1 (od hlavního nádraží směr Bystrc)
  • č. 11 (ze zastávky Česká směr Rakovecká)

Autobusy

  • č. 50, 52, 54

Trolejbusy

  • č. 30 (ze zastávky Královo Pole, nádraží směr Bystrc)
  • x30 (ze zastávky Česká směr Bystrc)

Kontakty
Zoo Brno a stanice zájmových činností, příspěvková organizace
U Zoologické zahrady 46
635 00 Brno
Telefon: 546 432 311
Fax: 546 210 000
E-mail: zoo@zoobrno.cz
Web: www.zoobrno.cz
Facebook: www.facebook.com/ZooBrno
Instagram: www.instagram.com/zoobrno
GPS: 49° 13' 49,6" N; 16° 31' 59,9" E

Vstupné
Dospělí 100,- Kč
Senioři, studenti, děti 3–15 let, držitelé průkazu ZTP 70,- Kč
Rodinné vstupné (2 dospělí + 2–3 děti 3–15 let) 270,- Kč
Děti do 3 let, ZTP/P, doprovod skupiny (1 osoba na 10 osob) zdarma

Datum: 26.9.2016 8:57:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště