Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

Šalina pub: starobrněnský unikát na MSV

 

Od června letošního roku brázdí koleje města Brna český unikát: starobrněnský Šalina pub, první šalina, která neslouží jen k přepravě cestujících, ale i k jejich občerstvení a pobavení. Projekt, jehož kompletní uskutečnění zabralo téměř rok, v sobě propojuje dva z řady brněnských fenoménů: Starobrno a tramvaj, které v Brně málokdo řekne jinak než šalina.

Tramvaj typu K2R s designem čela od architekta Kotase prošla speciálně navrženou přestavbou přímo v dílnách Dopravního podniku města Brna. Práce na rekonstrukci vozidla trvaly necelé tři měsíce. Od běžných tramvají se liší například tím, že druhé a čtvrté dveře jsou zaslepeny, vůz je dovybaven elektrickým zařízením, které umožňuje zapojení všech potřebných spotřebičů na střídavý proud (kávovar, chladnička, mikrovlnná trouba apod.).

Šalina pub nabízí 38 míst k sezení a 17 míst ke stání. Interiér šaliny zdobí skutečný výčep a celá řada praktických vychytávek, třeba v podobě speciálních držáků na pivo. Nechybí ani toaleta nebo vybavení audio a video systémem, WiFi a dalším zařízením pro mobilní restaurační provoz.

Během provozu se cestující mohou občerstvit třemi druhy piv z portfolia starobrněnského pivovaru. Na čepu jsou Starobrno Tradiční, Starobrno Medium a Starobrno Ležák. Jako v žádné správné hospodě ani zde nechybí teplé nápoje, nealko sortiment i vybraná jídla v atraktivním cestovním balení.

„Správný Brňák jezdí šalinou a pije Starobrno. Jsme hrdí, že jsme s Dopravním podnikem města Brna zrealizovali krásný projekt, kde si nejen Brňané, ale i turisté mohou užít tyhle dva fenomény v jednom,“ okomentoval vypravení nové restaurační soupravy Petr Syřiště, marketingový šéf Starobrna.


Historie brněnské městské dopravy (zahájení provozu 1869), stejně jako historie pivovaru Starobrno (založení 1872), sahá až do 19. století. Obě společnosti se významně podílejí více než 140 let na vývoji města Brna a životě jeho obyvatel. V nejednom případě už v dlouhodobé historii obě společnosti spolupracovaly – třeba při přepravě a rozvozu piva v období koněspřežky nebo parní tramvaje.

„Všichni víme, že městská hromadná doprava v Brně je fenomén, proto je logické, že se Dopravní podnik města Brna s nadšením chopil této příležitosti. Projekt restaurační pivní tramvaje především považujeme za dobrý způsob popularizace MHD. Současně je to prezentace umu dělníků a techniků v ústředních dílnách DPMB. Jsem rád, že můžeme našim zákazníkům přinášet stále něco nového ať už v oblasti veřejné služby, či v oblasti zábavy,“ zhodnotil generální ředitel DPMB Miloš Havránek.

Obchodním a provozním koordinátorem projektu Šalina pub je brněnská reklamní společnost SNIP & CO.

Starobrno Šalina pub bude k vidění také na dalším brněnském fenoménu – Mezinárodním strojírenském veletrhu. Od 7. do 11. října (s výjimkou 8.10.) se tak budou moci osvěžit starobrněnským pivem a dalšími nápoji v tomto netradičním prostředí i návštěvníci největšího průmyslového veletrhu ve střední a východní Evropě na brněnském výstavišti.

Šalina je výraz používaný původně v brněnském hantecu pro tramvaj. Vznikl zkomolením nebo zkrácením z německých slov elektrische linie /elektriše liní/ na šeliní = šalina. Přenesl se i do běžného jazyka obyvatel Brna.

Datum: 19.9.2013 16:13:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště