Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Saab na JobFair MSV

 

Jméno a příjmení: Veronika Ferziková
Pozice ve společnosti: HR manager

Jak vnímáte v současné době trh práce?
Situace na současném pracovním trhu je dnes snad pro každého, kdo se pohybuje v oblasti náboru, velkou výzvou. Najít člověka, který bude nejen splňovat naše poměrně vysoké požadavky na odbornost, ale také se do naší společnosti bude hodit lidsky, je čím dál obtížnější. Obsadit nově otevřenou pozici je pro nás téměř vždy větší či menší dobrodružství!

Pokud hledáte nového pracovníka do Vaší společnosti, které atributy sledujete?
Velmi důležitá je odborná úroveň.  U výrobních pozic je většinou nutná praxe v oboru, ale na jiných odděleních se nebojíme přijímat také uchazeče, kteří jsou, co se praxe týká, jako nepopsaný list. Chceme zaměstnance, kteří pracují hlavně proto, že je to baví. U všech kandidátů má ale nakonec rozhodující vliv osobnost přijímaného člověka, musíme být naladěni na stejnou notu.

Co jsou nejslabší a nejsilnější stránky uchazečů o práci ve Vaší společnosti?
Spíš obecně nemám ráda, když se člověk hlásí na pozici, o které nemá ani ponětí a někdy si ani nepřečte, co od něj očekáváme. Lidé, kteří u nás chtějí pracovat proto, že je oslovila značka Saab, zajímají se o naše produkty nebo vojenství obecně, většinou mají právě to, co hledáme – touhu podílet se na špičkových projektech a být ve svém oboru nejlepší.

Jaké vlastnosti zaměstnanců a uchazečů jsou ve Vaší společnosti nejvíce ceněny?
Nadšení, elán a aktivní přístup při prosazování neotřelých nápadů a nových řešení. V neposlední řadě také týmový duch a jistá míra pokory.

Pokud byste mohli sestrojit ideálního uchazeče o zaměstnání ve Vaší společnosti, jaký by byl?
Expert ve svém oboru, pohodový kolega a týmový hráč, který dokáže něco obětovat pro společnou věc.

Co u Vás ve stánku na veletrhu Job Fair MSV mohou návštěvníci najít a zjistit?
Jako firma fungující v oblasti obranného průmyslu a vyvíjející špičkové technologie, budeme mít na stánku malou ukázku našich produktů (repliky zbraní), video s průřezem našimi technologiemi, samozřejmě tištěné matriály o vlajkových produktech, nejčastěji obsazovaných pozicích a průběhu výběrových řízení. O všem výše uvedeném si budou moci zájemci promluvit nejen se mnou, ale hlavně se zástupci vývojových a výrobních oddělení.

Datum: 5.9.2016 18:34:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště