Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Rozhovor k Job Fair MSV 2016

 

Titul: Bc.
Jméno a příjmení: Aleš Čech
Pozice ve společnosti: HR manažer

Jak vnímáte v současné době trh práce?
V současné době, kdy na trhu práce převládá nabídka volných pracovních míst nad jejich poptávkou, je velmi obtížné najít vhodné uchazeče o zaměstnání, kteří by splňovali všechny požadavky na danou pracovní pozici. Nicméně i přes toto všechno si myslím, že jsme v naší společnosti stále schopni relativně rychle reagovat na požadavky výroby, co se pracovní síly týče. Ano, občas je to i za cenu toho, že od některých požadavků na uchazeče musíme upustit a udělat kompromis, ale i přesto jsme na tom v porovnání s jinými zaměstnavateli velmi dobře.

Pokud hledáte nového pracovníka do Vaší společnosti, které atributy sledujete?
Pokud hledáme pracovníka do společnosti THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH a.s. jedním z nejdůležitějších kritérií je pro nás především opravdový zájem kandidáta pracovat v naší společnosti. Samozřejmě kvalifikace kandidáta a jeho dosavadní praxe hrají také významnou roli, ale stejně, ne-li více je důležité to, jestli daný uchazeč opravdu o práci stojí a jestli pracovat chce.

Co jsou nejslabší a nejsilnější stránky uchazečů o práci ve Vaší společnosti?
Na tuto otázku se nedá odpovědět nějak univerzálně. Odvíjí se to od pozice, kterou momentálně obsazujeme. Pokud bych tedy mohl nábory rozdělit na dvě hlavní oblasti, tzn. nábory do výroby a nábory THP pracovníků, tak bych za nejslabší označil nedostatečnou úroveň jazykových znalostí, u dělnických profesí je to flexibilita (mnoho uchazečů o práce hledá v dnešní době práci pouze na jednu, maximálně dvě směny). Jako nejsilnější stránka uchazečů je praxe a ochota učit se nové věci.

Jaké vlastnosti zaměstnanců a uchazečů jsou ve Vaší společnosti nejvíce ceněny?
Nejvíce si vážíme takových zaměstnanců, kteří jsou k firmě loajální a pro firmu tak zvaně žijí. Musím však otevřeně přiznat, že z nově nastupujících zaměstnanců se takovýchto rekrutuje čím dál tím méně. Možná je to do jisté míry způsobeno již zmiňovanou situací na trhu práce, ale svůj podíl zde dle mého názoru hraje i současné společenské prostředí.

Pokud byste mohli sestrojit ideálního uchazeče o zaměstnání ve Vaší společnosti, jaký by byl?
Jak by měl vypadat ideální uchazeč? Pokud tedy zůstanu v rovině ideálů, tak by měl především splňovat všechny kvalifikační požadavky spojené s obsazovanou pracovní pozicí, měl by mít nejlépe několikaletou praxi v daném oboru, práce by ho měla bavit, a především by měl vědět, co dělá, proč to dělá a jak tím přispívá k plnění firemních cílů.

Co u Vás ve stánku na veletrhu Job Fair MSV mohou návštěvníci najít a zjistit?
Návštěvníci se v našem stánku mohou jednak blíže seznámit s naší firmou THK RHYTHM AUTOMOTIVE CZECH a.s. a s naším produktovým portfoliem, ale také zde najdou informace o současných volných pracovních pozicích, včetně profilů vhodných kandidátů.

Datum: 1.10.2016 8:49:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště