Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Rosatom na MSV v Brně ve znamení inovací

 

Ruská státní korporace pro jadernou energii Rosatom se zúčastní Mezinárodního strojírenského veletrhu 2013 v Brně s expozicí na téma „Inovace a rozvoj v jaderném průmyslu“.

Letos bude expozice Rosatomu instalována na ploše 200 metrů čtverečních v pavilonu Z.

„Mnoho exponátů představí Rosatom v rámci této expozice poprvé,“ říká ředitel společnosti, která je organizátorem expozice Atomexpo, Alexandr Fedotěnkov. „Poprvé například Rosatom ukáže maketu reaktorového zařízení RITM 200, které bude instalováno jako pohon nového typu ruských jaderných ledoborců, jež se začaly stavět v Ruské federaci. V roce 2012 bylo toto zařízení oceněno jako nejúspěšnější inovativní projekt v oblasti stavby lodí v Rusku. Návštěvníci expozice si budou moci prohlédnout makety reaktorových zařízení o malém výkonu na bázi rychlých neutronů, patřící k nejperspektivnějším směrům jaderné energetiky.“

Rosatom představí kromě jiného malý reaktor SVBR 100, v němž slouží jako chladící médium směs olova a bismutu a také malý reaktor ABV o tepelném výkonu 38 MW.

Poprvé v české republice bude v expozici Rosatomu představena maketa výzkumného reaktoru MBIR o výkonu 150 MW. Tento reaktor bude po uvedení do provozu nejvýkonnějším výzkumným rektorem na světě. Turbinový ostrov pro MBIR projektuje česká firma EGP Invest.

Pozornost návštěvníků upoutají také nejaderné inovační projekty Rosatomu.

Nikdo z těch, kdo se zajímá o jadernou energetiku, si nenechá ujít maketu reaktoru VVER 1200, vyrobenou v interaktivním režimu. Právě tento typ reaktoru nabízí česko-ruské konsorcium MIR 1200 v tendru na dostavbu JE Temelín.

Rosatom na MSV 2013 zároveň premiérově představí potenciálním dodavatelům svůj státní plán nákupů pro příští rok. Účastníci a hosté MSV 2013 budou mít možnost položit otázky expertům Rosatomu, kteří jsou zodpovědní za nákupy uskutečňované korporací.

www.rosatom.ru


Státní korporace pro jadernou energii Rosatom spojuje více než 250 podniků, vědeckých organizací a institucí, mezi něž spadají všechny civilní společnosti zabývající se jadernou energetikou v Rusku, vědecko-výzkumné ústavy a jediná flotila ledoborců na světě. Státní korporace Rosatom zaujímá na světových trzích s jadernými technologiemi pozici lídra. V současné době uskutečňuje projekty výstavby 28 bloků jaderných elektráren, z nichž 19 staví za hranicemi Ruska.

Kontakt pro tisk: Zuzana Sommerová, tel. 777 919 942, e-mail: zuzana.sommerova@essential-com.cz

Datum: 24.9.2013 9:03:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště