Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
7.-11.10. 2019

Mezinárodní strojírenský veletrh

Rodinná firma produkuje plastové profily a trubky na 15 výrobních linkách

 

Francouzská plastikářská společnost ABI profils má 35 let tradice výroby plastových profilů a trubek metodou extruze, koextruze a triextruze. V roce 2007 firmu koupil pan Chantegraille a udělal z ní rodinný podnik. Výroba stojí na inovacích, neustálém rozvoji, zakázkové výrobě a rodinné spolupráci. Jejich výrobky všech typů a barev najdete na stánku 10 v pavilonu G na veletrhu Plastex.


Jedinečnost produktů ABI profils spočívá v používání metody triextruze, tedy výroby ze tří polymerů zároveň. V loni otevřené nové výrobní hale s plochou 9000 m2 poblíž francouzského Lyonu stojí celkem 15 výrobních linek s různými rozměry, všechny jsou však polyvalentní a mohou vyrábět jak trubky, tak profily. Firma tak může rychle reagovat na poptávku a měnit výrobu. Od poptávky po dodávku obvykle stačí pouhých 15 dnů, protože ABI profils má vlastní nástrojárnu, kde vyrobí na 1500 nástrojů pro výrobní linky ročně.

Díky automatice výrobních linek si firma vystačí s pouhými 30 zaměstnanci, mezi nimiž najdeme operátory linek, nástrojaře a obchodníky. Každý ve firmě musí umět i práci těch ostatních. Dnešní obchodní ředitel a člen rodiny majitele si tak na začátku kariéry prošel osmi měsíci ve výrobě a umí obsluhovat linku i kontrolovat výstupní kvalitu. Z přístupu Fabiena Chantegraille je vidět, že je na rodinný podnik hrdý a pracovníci firmy jsou víc než jen zaměstnanci, spíš členové širší rodiny.

Produkce ABI profils směřuje zejména do automobilového a reklamního průmyslu (profily na připevnění plakátů), využití mají i pro dopravní značení nebo ve sportu. Silnou stránkou firmy je export, k současným destinacím jako je Německo, USA, Velká Británie, Egypt nebo Rusko chce přidat v co největší míře i Českou republiku. Do budoucna firma plánuje další rozšíření výroby. Vedle současné haly má prostor na další továrnu o rozloze 10 000 m2, kterou jistě brzy využije, pokud zachová současnou rychlost rozvoje s nákupem nové výrobní linky každé dva roky.

Linda Salajková

Datum: 6.10.2016 14:00:00


Současně také

Transport a Logistika
7.-11.10. 2019


ENVITECH
7.-11.10. 2019

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště