Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Robot točí pivo v Národním centru Průmyslu 4.0


Přímo na stánku je asi nejatraktivnějším exponátem „robotický výčepní“. Ten je ukázkou toho, že dnešní roboti zvládnou i tak delikátní práci, jako je čepování piva. To ale určitě není to hlavní. Na stánku platformy Národním centrum Průmyslu 4.0 se setkávají odborníci a probírají společná témata v moderované diskuzi na vedlejším pódiu.

Bližší smysl celé této spolupráce nám přiblížila manažerka komunikace NCP 4.0, Mgr. Alena Nováková: „Prezentujeme výsledky jedinečné spolupráce společností T-Mobile, výzkumného centra pro pokročilou průmyslovou výrobu RICAIP a České spořitelny. Využili jsme technologie 5G, které nám zde připravil T-Mobile, kolegové z výzkumného centra v této síti postavili řadu aplikací a celé to vzniká v ekosystému Národního centra Průmyslu 4.0. Vyvinuli jsme i nástroj pro digitalizaci firem Digi-e-checku, kde si firmy mohou ověřit úroveň digitalizace podniku a případně hned na místě probrat možnosti financování rozvoje u České Spořitelny“.

A konkrétní aplikace v expozici? Jejich páteří je privátní campusová 5G síť, tedy uzavřené prostředí, kde běží všechny aplikace a komunikace a síť je úplně uzavřená před okolím. Jedna z prezentovaných aplikací je systém měření kvality signálu pomocí mobilního robota, který se autonomně pohybuje po campusu a provádí měření parametrů.

Druhá aplikace používá jednoduchou kameru a počítač s malým výpočetním výkonem a snímá obrázky s různými předměty, které je třeba vyhledat. Data jsou po 5G síti zasílána do centrálního Edge serveru, kde probíhá analýza a výpočet polohy, který se pak zašle robotovi a umožní mu další navigaci bez další latence.

 

Datum: 6.10.2022 12:52:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště