Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

REXIM prezentoval na MSV malá obráběcí centra

 

Různá obráběcí CNC centra od největší po nejmenší prezentuje na mezinárodním strojírenském veletrhu REXIM spol. s r.o. Používají se pro přesné obrábění - pro malosériovou a kusovou výrobu. Jde o CNC frézovací a soustružnická centra, mechatronické soustruhy a frézky, XL soustruhy, rovinné brusky apod.

„Kompaktní frézovací centrum XYZ Mini Mill 560 malých rozměrů je určeno pro malé série.  Litinová konstrukce a hmotnost 3100kg předurčují stroj k přesnému obrábění bez vibrací.  Tomu přispívá rovněž kluzné vedení všech pohyblivých částí, které je indukčně kalené a broušené. Karuselový zásobník nástrojů  má 12 pozic s rychlostí výměny <8 sec. Dynamicky vyvážené vřeteno s otáčkami 8000/min pohání motor o výkonu 11kW. Řídící systém SIEMENS Sinumerik 828D s nadstavbou Shop Mill je určen pro dílenské programování nebo Fanuc 0i MODEL D,“ řekl Petr Horňák z prodeje obráběcích strojů firmy Rexim.  Centrum má bohatou standardní výbavu: centrální mazání, pevné závitování, kolečko pro ovládání posuvů, atd., dále optimalizované digitální servo pohony, pevné závitování, vysokotlaký oplach vnitřního prostoru, 12 pozičních zásobníků atd.

Dále firma v expozici prezentuje velmi výkonné soustružnicko-frézovací centrum s C a Y osou a poháněnými nástroji XYZ 320 LTY. Y osa umožňuje obrábět frézovat, gravírovat a vrtat v axiálním i radiálním směru. Rám stroje je vyroben z žebrovaných litinových prvků, které absorbují vibrace a poskytují maximální tuhost.  Příčný suport včetně revolverové hlavy a koníku se pohybují po kluzném vedení. Trvanlivost a tuhost povrchově kaleného, broušeného kluzného vedení je v porovnání s lineálními ložisky  nepochybně vyšší, což byl důvod, proč jsme zvolili právě tuto konstrukci pro stroje XYZ. Vodící plochy jsou extrémně široké, protiplochy jsou opatřeny povlakem TURCITE. To umožňuje obrábět na strojích XYZ Machine Tools vyššímy výkony a bez vibrací. Všechny pohony os zajišťují digitálně řízené AC servomotory. Společně s přesnými kuličkovými šrouby tak zabezpečují vysokou přesnost a zaručují absolutně perfektní obráběný povrch. Pracovní vřeteno je poháněno výkonným digitálním bezkartáčovým motorem přes řemeny. Bohatá standardní výbava: automatická nástrojová sonda Renishaw, programovatelný výsuv koníku a hydraulicky ovládané 3-čelisťové sklíčidlo, vynašeč třísek, chladící okruh, vnitřní osvětlení. Bezpečnostní vybavení splňuje požadavky na bezpečnost dané legislativou EU. Široké otevření předního krytu umožňuje snadný přístup do pracovního prostoru.

ProtoTRAK - CNC řídicí systém pro kusovou a malosériovou výrobu je nejlepší řešení pro frézování malých sérií. První ProtoTRAK byl vyvinutý v Californiii firmou Southwestern Industruies před 26 lety. Cílem bylo vytvořit systém, který by umožňoval snadnou práci při malosériové výrobě a při výrobě prototypů. Celosvětově tento systém používá vice než 45.000 uživatelů. Žádný jiný CNC systém nenabízí takový rozsah využití jako ProtoTRAK. Spousta přednastavených cyklů , výborná grafika a rychlost, vysoká stabilita a v neposlední řadě intuitivní ovládání. To vše při možnosti používat stroj v ručním režimu. To jsou současné požadavky na moderní řídicí systém pro nízkonákladovou produkci.

Výhodou je  možnost volby jazyka, včetně češtiny. Ovládací prvky stejné jako na PC – klávesnice, softwarová tlačítka pro přehledné zobrazení. Stroj se vyznačuje hladkým přechodem mezi manuálním a CNC ovládáním - dokonce i během probíhajícího pracovního cyklu. Má 2 nebo 3-osé kruhové a lineární interpolace, výkonné přednastavené pracovních  cyklů pro snadné programování a vynikající grafiku obrobku během programování nebo v reálném čase. 

„Jako zkušený operátor víte, co je třeba vyrábět. Programování ProtoTRAK vám umožní snadno přeložit nápady a výkresy na program obrobku. Jednoduše si stačí vybrat požadovanou geometrii a následovat instrukce. Naučit se programování pomocí systému ProtoTRAK zvládá operátor, který dosud pracoval na konvenčním stroji, během 2-denního školení,“ řekl Horňák. Podle něho použitím volitelného konverzní programu mohou být příkazy dekódovány z ProtoTRAK na jakýkoliv jiný CNC systém a naopak. Pomocí správného konvertoru můžete program vytvořený v ProtoTRAK jednoduše převést do stroje s jiným řídicím systémem, např. do frézovacího centra s ŘS Siemens, Fanuc atd. Konvertor G-kódů jako standard, DXF (DWG) konvertor jako opce. Programovat se může během obrábění na svém stolním PC pomocí volitelného příslušenství Offline programming. Uložený program pak snadno lze  přenést do stroje pomocí Flash karty nebo po síti.

Datum: 18.9.2015 18:45:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště