Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

První hanácká BOW slaví 25 let, prezentuje na MSV novinky a připravila řadu akčních slev

 

První hanácká BOW právě v tomto roce slaví 25. výročí svého založení a na Mezinárodním strojírenském veletrhu v pavilonu P prezentovala řadu novinek od světových výrobců. Patří k nim CNC obráběcí stroje, například soustruhy, frézky, pily, vrtačkofrézky, ale i ohýbačky a signovačky.

Zajímavé je, že z původně malého podniku o třech zaměstnancích se postupnou expanzí stal jeden z nejvýznamnějších hráčů na trhu s obráběcí technikou v ČR. V současnosti svým zákazníkům nabízí komplexní portfolio výrobků zahrnující menší i velké kovoobráběcí a tvářecí stroje, ale i vzduchotechniku, manipulační zařízení a dřevoobráběcí stroje.

Firma také spolupracuje s obchodními partnery nejen v České, ale i Slovenské republice. Síť autorizovaných prodejců zahrnuje několik desítek firem. To je výhodné mimo jiné také pro dobře fungující servis strojů. Také navázala úspěšnou spolupráci s technickými školami, které díky evropským fondům provádějí masivní modernizaci svého strojního vybavení.  Kromě dovozu a distribuce se společnost zabývá i vlastní výrobou tvářecích strojů na kov. Jde o ohýbačky a zakružovačky profilů, které také exportuje do řady zemí Evropy a světa.

Novinkou v expozici byl například popisovací vlásenkový laser Numco, který je určen pro rychlé a přesné popisování a značení kovových materiálů hliníku a jeho slitin, ocelí běžných i ušlechtilých, stříbra, zlata, kamene a kůže. Zařízení je dodáváno včetně obslužného počítače a potřebného software vybavení. Počítač je integrován do podstavce stroje. Kompaktní provedení Numco je uloženo na kolečkách zajišťující snadnou manipulaci. Součástí dodávky jsou ochranné brýle proti laserovému záření. Při použití rotační osy je možné popisovat i válcové objekty. Lasery jsou osazeny digitálním galvanometrem, který zajišťuje pomocí dvou výklopných zrcadel extrémně rychlé a přesné popisování značeného materiálu. Digitální řízení pak plynule reguluje výkon paprsku. Životnost vláknového laseru je 100 000 pracovních hodin.

Další novinkou je mimo jiné spodní frízka Holzstar TF 170 E. Toto zařízení má hliníkový posuvný suport s lehkým pohonem, který umožňuje přesné vedení obrobku a naklopitelné vřeteno. Výhodou je velký pracovní stůl z šedé litiny, frézovací agrgát z litiny lze naklopit v rozsahu +5 až -45 stupňů. Rozměry stroje jsou 1000x950x1170. Hmotnost činí 96 kg.

Stále nejpoužívanější metoda třískového obrábění rotačních dílců je soustružení. Firma dodává široký sortiment těchto strojů značky Optimum, a to od nejmenších strojních soustruhů, až po robustní celolitinové soustruhy. Právě ty velké jsou k dispozici s kvalitním digitálním odměřováním a skleněnými pravítky, které usnadňují práci.  Pro náročné uživatele je určen přesný soustruh Opti TU-2506. Jde o zařízení s posuvnou skříní a v provedení V s bezkartáčovým motorem pro plynulou regulaci otáček. Kalené vřeteno má přesná kuželíková ložiska, zaručená házivost vřetene je menší než 0,009 mm. Stroj se vyznačuje posuvnou skříní s přesnými ozubenými koly v olejové lázni. Má také vodicí šroub pro řezání závitů nebo pro strojní podélný posuv. Prizmatické lože ze šedé litiny je indukčně kalené a přesně broušené. Konstruktéři vybavili tento soustruh výkonným stejnosměrným motorem s klidným chodem a snadnou regulací. Výhodou je plynulá regulace otáček s digitálním ukazatelem.

Firma prezentovala i kotoučové a pásové pily na kov, a to jak pro větší provozy, tak i malé, zabývající se kusovou výrobou. K pilám také dodává válečkové tratě pro podávání těžkých a rozměrnějších materiálů. Například jde o pásové pily na kov s plynulou regulací rychlosti, a to s úhlováním pilového pásu. Používají se především na stavbách a při montážích. Vhodné jsou pro dělení železa, oceli, hliníku, mědi, PVC a teflonu. Plynulá regulace rychlosti je v rozmezí 30 až 80 mm. Díky speciální převodovce se dvěma velkými ozubenými koly z tvrzené oceli konjstruktéři dosáhli značného snížení vibrací a opotřebení. Stejnosměrný motor s nízkými otáčkami a uhlíkovým kartáčem zajišťuje až desetkrát větší životnost stroje.

K robustním vertikálním pásovým pilám na kov s označením VMBS  patří modely E s elektrickým posuvem stolu. Vyznačují se robustní konstrukcí a svařovací jednotkou pásu. Mají ergonomické ovládací prvky s integrovaným osvětlením. Litinové pracovní stoly jsou naklápěcí. Stroje se vyznačují plynulou regulací rychlosti a zařízením na odfukování třísek. Vybaveny jsou i ukazatelem napnutí a rychlosti pásu, svařovací jednotka pilových pásů je vestavěna. Rozměry stroje jsou 1340x810x2190 mm a hmotnost až 835 kg.

Ze strojů vlastní produkce firmy je zajímavá elektrická zakružovačka plechů RBM E PRO, která je vyráběna v masivním provedení pro zakružování plechů o tloušťce až 4 mm. Vyznačuje se masivní a stabilní litinovou konstrukcí, má možnost asymetrického uspořádání válců pro pohodlné předzakroužení. Horní válec je výklopný. Díky nožnímu ovládání zůstávají obě ruce volné pro manipulaci s materiálem. Horní a dolní válec jsou poháněny motorem.  Z vlastní výroby firma dodává mimoí jiné univerzální ohýbačku OH 010. Ta se používá k ohýbání materiálů plochých, čtyřhranných a kruhových průřezů silnostěných topenářských trubek. Ohývací hlava i s pákou je přenosná.

V tomto roce První hanácká BOW při příležitosti 25. založení připravila celoroční zvýhodněnou nabídku. Jde zejména o vrtačky, frézky, soustruhy a brusky.

Datum: 9.10.2018 8:29:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště