Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Projev Milana Štěcha, předsedy Senátu Parlamentu ČR na slavnostním zahájení MSV

 

Chci poděkovat za pozvání na toto slavnostní zahájení 56. mezinárodního strojírenského veletrhu. Jako člověk, který své  mládí až do čtyřiceti let prožil ve strojírenství, se na takovéto akce rád vracím. Když navštívím veletrh nebo naše moderní špičkové firmy, uvědomuji si, jak rychle pádí čas a jak strašně moc jsem v oblasti technologií zaostal. Po pravdě, kdybych skončil v politice, do strojírenství se vrátit nemůžu.

Často si říkáme, že jsme za těch 25 let svět ještě nedohnali, že pořád máme nějaké zpoždění. V určitých věcech je to pravda, ale jestli jsme v něčem Evropu dohnali, je to zpracovatelský průmysl a české strojírenství. Za to chci vám všem, kteří jste se na tom podíleli, velmi poděkovat. Firmy, které zde působí, jsou mnohokrát na vyšší úrovni než firmy v západní Evropě a myslím si, že je to velmi dobrá deviza do budoucích let.

Všichni víme, že po období stagnace český průmysl nabral síly, že růst se pohybuje kolem osmi procent a že nám to zvedá hrubý domácí produkt, letos to vypadá na 2,7 až 2,8 procenta. To dává nám, kteří s těmi penězi potom pracujeme, šanci na určité přerozdělování a myslím si, že se to projeví na životě občanů, což si jistě všichni přejeme. Aby nám toto vydrželo, moc bych si přál, abychom skutečně bez rozdílu politické orientace táhli za jeden provaz. Myslím si, že jsme schopni dělat takové dohody jako například v sousedním Německu, že když je hůř, sedneme a hledáme cesty, jak to překonat, když je lépe, že se poradíme, jak to udělat, aby to pokud možno každý poctivý občan v České republice poznal. Za to vám chci poděkovat, protože věřím, že v budoucnu se tímto budeme řídit.

Přeji tomuto veletrhu, aby byl úspěšný, protože více vystavovatelů tady znamená, že se časy mění k lepšímu. Je to dobrá zpráva pro nás občany, je to dobrá zpráva pro vás, kteří jste tady jako vystavovatelé, a především je to dobrá zpráva pro očekávaný růst životní úrovně. Věřím, že i nadále český zpracovatelský průmysl, český strojírenský průmysl a český automobilový průmysl budou tím hnacím motorem české ekonomiky, a přejme si, aby se přidaly i další obory a oblast služeb, protože pak máme velkou šanci, že porosteme nejenom o procento, o dvě, o tři, ale klidně zase o těch šest procent, což bych si velice přál. Přeji vám příjemný večer, vám vystavovatelům dobré kontrakty a nám návštěvníkům, ať žasneme nad tím, jak rychle jde vývoj kupředu.

Datum: 30.9.2014 15:55:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště