Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

PROFIKA dodává stroje z Korei už 25 let

 

Prodejní společnost PROFIKA s.r.o. prezentovala na Mezinárodním strojírenském veletrhu v pavilonu P stroje pro obrábění od mnoha světových společností. První zákazník společnosti patří ještě k jejim zákazníkům a jeho CNC stroj HYUNDAI je dosud v provozu. Tato česká firma letos slaví 25 let trvání svého vzniku.

PROFIKA má výhradní zastoupení v České a Slovenské republice, jako jeden z nejstarších evropských dealerů, jihokorejského výrobce vysoce přesných CNC strojů HYUNDAI WIA. Jedná se o technicky špičkové CNC soustruhy a CNC obráběcí centra. Zároveň výhradně zastupuje i jihokorejského výrobce super přesných CNC dlouhotočných automatů HANWHA Corporation a jihokorejského výrobce vodního abrazivního paprsku, firmu TOPS.

V nabídce má kompletní řadu CNC soustruhů určených k vysoce produkčnímu obrábění a nasazení do nepřetržitých výrobních provozů. K dispozici a rychlému dodání jsou stroje s lineární nástrojovou lavicí, dvouosá i tříosá soustružnická centra včetně multiprocesních a produkčních speciálů. V prodejním sortimentu však nechybí ani ucelená řada dlouhotočných automatů "švýcarského typu".

Například CNC soustruh E160A je vysoce přesný stroj s přímým napojením kuličkových šroubů a servomotorů u všech os. Má dokonalou strukturu os, velký krouticí moment, vysoké otáčky i rychloposuvy. Obzvláště zajímavá a přínosná je monolitická struktura osy X. CNC soustruh L150A je model určený k modifikacím pro řady L150 a L210 ve všech provedeních. Jde o průmyslový, velmi rychlý dvouosý CNC soustruh se šikmým ložem 45°. Vedlejší časy jsou minimalizovány, průchozí sklíčidlo umožňuje připojení tyčového podavače až do průměru 65 mm. Je určen pro třísměnný nepřetržitý provoz. Toto soustružnické centrum s vysoce pevným, jednodílným ložem je obzvláště vhodné pro těžké obrábění. Všechny osy jsou osazeny kuličkovými šrouby velkých průměrů, speciálně kotvenými na obou koncích pro dosažení vysoké tuhosti a minimální teplotní distorze. K soustružnickým centrům patří dále CNC soustruh L160LA. Vyniká vysoce pevným, jednodílným ložem a je obzvláště vhodné pro těžké obrábění. Všechny osy jsou osazeny kuličkovými šrouby velkých průměrů, speciálně kotvenými na obou koncích pro dosažení vysoké tuhosti a minimální teplotní distorze.

Vertikální obráběcí centra HYUNDAI WIA zaručují vysokorychlostní obrábění ve velmi vysoké přesnosti. Podle typu stroje jsou centra osazeny modernizovaným vedením osy X s 2 vedeními se 6 protiplochami až po 4 vedení s 2 pomocnými vedeními se 6 protiplochami. Největší typy, které jsou určené pro nejtěžší obrábění, jsou osazeny 4 širokými kluznými vedeními osy Y pro eliminaci tření a zvýšení tuhosti, vzducho-olejovým mazáním a vysokokapacitním chlazením (5400 Kcal), zaručující minimální tepelní distorzi i při dlouhodobém obrábění velkých dílů. Jednostolová centra se vyznačují precizní mechanikou. Kuličková ložiska a lineární vedení zaručují nízkou hlučnost, vysokou rychlost a spolehlivost při vysokorychlostním obrábění. Precizní konstrukce vřetena minimalizuje vlivy teplotní distorze a zaručuje dostatek výkonu pro těžké obrábění.

CNC vertikální formařské centrum i-CUT380M patří k nové generaci vertikálních obráběcích center. Vyznačuje se vysokou rychlostí a produktivitou, kompaktním designem a vyspělou technologií. Lineární vedení je založeno na technologii kosoúhlého styku. Jednostolové CNC vertikální formařské obráběcí centrum i-CUT380M v kompaktním designu s jedním pevným sloupem minimalizuje zastavěnou podlahovou plochu a přináší vysoké rychlosti, excelentní přesnost a maximální produktivitu. Dvojnásobná rychlost výjezdu u tuhého závitování zrychluje čas cyklu. Stroj je určený pro práci v nepřetržitém provozu.

Ucelená řada horizontálních center HYUNDAI WIA zahrnuje zástupce splňující požadavky velmi efektivního vysokorychlostního obrábění s extrémními rychloposuvy, ale i stroje určené pro velmi těžké obrábění s tzv. "box" vedením. Symetricky stavěná vřetena jsou zkonstruovaná pro maximální potlačení vibrací a standardně osazený olejový chladicí systém minimalizuje tepelné distorze. Například CNC vysokorychlostní horizontální centrum HS6300 má rychlé supervýkonné vřeteno symetricky stavěné tak, že zvládá vysokorychlostní, ale i těžké obrábění. Jde o velmi přesný a robustně stavěný stroj. Lože, sloup saně i hlava vřetena jsou speciálně navržena tak, aby se zamezilo deformaci stroje při těžkém obrábění. Standardně je stroj vybaven olejovým chladicím systémem, který zamezuje vlivu tepelných distorzí. Obsahuje zabudovaný šroubový dopravník třísek na pravé i levé straně stroje.Nové, velmi efektivní horizontální obráběcí centrum určené především pro vysokorychlostní, ale díky své konstrukci i pro "těžké" obrábění. Vřeteno má kužel ISO 50.

CNC vysokorychlostní horizontální centrum HS4000i umožňuje rychlé supervýkonné vřeteno symetricky stavěné tak, že zvládá vysokorychlostní, ale i těžké obrábění. Jedná se také o velmi přesný a robustně stavěný stroj. Lože, sloup saně i hlava vřetena jsou speciálně navržena tak, aby se zamezilo deformaci stroje při těžkém obrábění. Standardně je stroj vybaven olejovým chladicím systémem, který zamezuje vlivu tepelných distorzí a zabudovaným šroubovým dopravníkem třísek na pravé i levé straně stroje. Nové, velmi efektivní horizontální obráběcí centrum určené především pro vysokorychlostní, ale díky své konstrukci i pro "těžké" obrábění. Vřeteno má kužel Big Plus 40 pro dokonalejší upnutí nástrojů.

Datum: 11.10.2017 21:00:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště