Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

PRIMA BILAVČÍK, s.r.o.

 

Měření „Na první pohled" – Werth QuickInspect MT s měřicím rozsahem dle potřeb zákazníka

Zachycení celého dílce jedním snímkem zaručuje snadnou obsluhu a krátké měřicí časy. Při měření malých dílců se stroj chová jako profil-projektor, který využívá zorného pole optiky jako měřicího rozsahu. Takový princip měření byl implementován do klasického měřicího stroje QuickInspect s několika rozličnými měřicími rozsahy.

Pro větší měřicí rozsahy je limitující rozlišení a tím i přesnost omezená počtem a velikostí pixelů.

Za tímto účelem stroj nasnímá dílec technikou rastrového skenování „OnTheFly” během několika málo sekund. Tak jsou vytvářeny přesné snímky ve vysokém rozlišení s téměř libovolným počtem pixelů. Dokonce lze zobrazit a měřit i na velmi malých nebo vysoce přesných elementech u velkých objektů (standardně až do délky 250 mm). Měřený objekt je při automatickém módu nalezen zcela automaticky pomocí rastrového skenování a spuštěním odpovídajícího CNC měřicího programu.

Werth QuickInspect a QuickInspect MT250 2D-CNC

Absolutní odměřování – Revoluce v trojrozměrné metrologii technologií od společnosti ETALON 

Absolute Multiline Technology je inovativní řešení pro přesné měření. Tato technologie umožňuje měření až do délky 20 m s přesností 0,5 µm/m. Systém umožňuje monitorování až 100 kanálů současně a na rozdíl od konvenčních interferometrů, může být měřicí paprsek přerušen kdykoliv bez ztráty přesnosti. Ve zlomku sekundy se absolutní vzdálenost obnoví. Integrace tohoto systému ve velkých obráběcích a měřicích strojích nám umožní nepřetržité monitorování rozměrové přesnosti a v případě potřeby inicializuje kompenzační opatření. Tento systém je rovněž vhodný pro monitorování robotů, kompletních výrobních technologií, měření deformací, vibrací nebo rozměrové stability. Díky unikátním systémovým vlastnostem je systém patentován a posunuje světovou produkci na novou úroveň.

ETALON – Absolute Multiline Technologie

COORD3 BENCHMARK – jednoduché měření
Společnost Perceptron uvedla na trh hybridní souřadnicový měřicí stroj COORD3 Benchmark, vybavený laserovým liniovým skenerem a dotykovou sondou. Laserové skenování společně s dotykovým softwarem posunuje měření k naprosté jednoduchosti.

COORD3 s modelovým označení BENCHMARK, nabízí vysoce výkonnou a konkurenceschopnou verzi malých souřadnicových měřicích strojů. Unikátní moderní provedení v kombinaci s použitou slitinou hliníku a umístění  vedení os X a Y ve stejné úrovni, poskytují zvýšenou tuhost a tepelnou stabilitu tohoto stroje. BENCHMARK nabízí vysoce přesné výsledky pro měření malých a středně velkých dílců.

Ergonomická otevřená struktura BENCHMARKu je ideální pro kontrolu velkoobjemové produkce i pro kusovou kontrolu u menších výrobních operací. Jeho kompaktní velikost je ideální pro umístění do výroby, stejně jako do oddělení kvality.
BENCHMARK je standardně vybaven vzduchovými ložisky, dosahuje přesnosti 2,5 mikronu a jeho měřicí rozsah je 600 mm x 500 mm x 440 mm a 500 mm x 400 mm x 440 mm. Je vybaven laserovým liniovým skenerem od společnosti PERCEPTRON a dotykovou sondou od společnosti RENISHAW. Po nedávném odkoupení společnosti COORD3 společností PERCEPTRON, byly laserové skenery integrovány do dotykového softwaru TouchDMIS, což z těchto strojů dělá multi-senzorové měřicí stroje a otevírá nové možnosti v reverzním inženýrství a rozměrové kontrole.

Model BENCHMARK je k dispozici v manuálním nebo CNC provedení. Manuální stroje lze upgradovat na CNC. Software TouchDMIS je revoluční software, který jako první na světě nabízí ovládání dotekem pro souřadnicové měřicí stroje a nyní má plnou podporu CAD dat, nově s možností pracovat s mračnem bodů.

Obchodní ředitel společnosti PERCEPTRON Jeff Armstrong prohlásil, „Zavedení tohoto nového produktu je přímým výsledkem našich nedávných akvizic a je prvním krokem v našem plánu nabídnout celou řadu souřadnicových měřicích strojů s intuitivním, snadno použitelným softwarem a nejlepší skenovací technologií v průmyslu".


COORD3 BENCHMARK
Snímání mračna bodů s LLP senzorem v softwaru TouchDMIS   
-----------------------------------------------------

Unikátní centrum počítačové tomografie CT
PRIMA BILAVČÍK, s.r.o. patří mezi největší dodavatele délkové měřicí techniky v České republice s více jak 20 letou praxí v oboru. Svým zákazníkům poskytujeme nejen dodávky měřicích přístrojů, ale i veškeré služby z oblasti metrologie, mezi které patří:

  • kalibrace měřidel v akreditované kalibrační laboratoři č. 2318
  • odborná školení, semináře a kurzy PRIMA AKADEMIE
  • zakázková měření, 3D skenování, servis měřidel, reverzní inženýrství a další

Centrum počítačové tomografie s unikátním měřicím přístrojem se senzorem pro počítačovou tomografii (CT) Werth TomoScope HV 500 je svojí konfigurací unikátní téměř v celé střední Evropě.

Hi-tech centrum počítačové tomografie slouží pro potřeby zakázkového měření a nedestruktivního testování výrobků a dílců, ale i pro širokou spolupráci mezi odbornými uživateli CT a vysokými školami nejen v České republice.

Naše společnost patří a bude patřit i nadále mezi špičky v oblasti metrologie v České republice, což potvrzujeme našim neustálým zdokonalováním a využíváním těch nejmodernějších technologií, mezi které bezesporu počítačová tomografie (CT) patří.

TomoScope HV 500

www.merici-pristroje.cz, eshop.merici-pristroje.cz

Datum: 10.6.2015 15:02:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště