Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Prezident Zeman o třech hlavních problémech českého průmyslu

 

Prezident České republiky Miloš Zeman dnes navštívil mezinárodní strojírenský veletrh. Hovořil s představiteli českých strojírenských podniků a na setkání s novináři definoval tři hlavní problémy českého průmyslu, na kterých se shodli s přítomným prezidentem Hospodářské komory České republiky Vladimírem Dlouhým. Za první problém označil prezident Zeman nedostatečnou podporu základního vědeckého výzkumu a jeho malé propojení s aplikovaným výzkumem, za druhý pak nedostatečnou podporu technického školství na všech úrovních. Třetí zásadní problém vidí prezident Zeman v nedostatečné výkonnosti ekonomické diplomacie.   


Prezident volal po efektivnější práci zaměstnanců zastupitelských úřadů, kteří se věnují vyhledávání nových obchodních příležitostí, i po zvýšení ekonomické vzdělanosti českých diplomatů. Současně kritizoval situaci v oblasti vízové politiky, kdy se obul do lenosti a nepružného přístupu některých úředníků. Podle jeho slov vede snadnější přístup k vízům z jiných zemí k navazování obchodních vztahů právě v těchto v jiných zemích. 

Opětovně se prezident Zeman vyjádřil k tématu ekonomických sankcí, které označil za neúčinné. Hovořil o dvou vlnách sankcí, bezprostředních a vzdálenějších, a také o tom, že rozbít dobré obchodní vztahy je možné rychleji a snadněji než je dlouhodobě opět vybudovat.

Datum: 30.9.2014 8:18:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště