Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Premiér: Jednání o oslavách stého výročí výstavnictví pokračují

 

Na Mezinárodním strojírenském veletrhu jednali nejvyšší představitelé vlády o přípravách oslav stého výročí prvního veletrhu v Československu, který se uskutečnil v roce 1918. Prezident ČR Miloš Zeman v této souvislosti uvedl, že ho generální ředitel Veletrhy Brno, a.s. Jiří Kuliš informoval o narůstajícím zájmu podnikatelů o účast na tomto veletrhu, který by se měl uskutečnit na brněnském výstavišti.

 „Jsem tomu velice rád. Chtěl bych připomenout heslo Henryho Forda: Kdyby mě zbylo posledních 10 dolarů, investuji je do reklamy. A veletrh má ten smysl, že je zde možná komunikace, uzavírání kontraktů, a že je možné dosáhnout toho, co nikdy nedosáhnete, když někoho embargujete, sankcionujete atd. Prostě veletrh je místem setkání a já se velmi těším, na slavnostní veletrh v roce 2018,“ řekl prezident.

Premiér Bohuslav Sobotka uvedl, že vzhledem k tomu, že šlo o československou výstavu, jednal i se slovenskou stranou, aby se zúčastnila této akce. „Jednání pokračují, a to s představiteli ministerstva kultury, brněnských veletrhů, města Brna, ale též s hejtmanem Jihomoravského kraje Michalem Haškem apod.,“ řekl premiér.

Datum: 15.9.2015 12:05:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště