Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

PŘEDVÍDÁNÍ (BUDOUCNOSTI) S MITSUBISHI ELECTRIC

 

 „The best way to predict you future it to create it.“

– Abraham Lincoln

Letošní Mezinárodní strojírenský veletrh je pro nás výjimečný - představíme Vám výrobní linku digitálního věku.

Navštivte náš stánek 134 v pavilonu P!

Virtualizace výroby

Všechna zařízení naší hlavní demo aplikace Predictive Maintenance, s robotem série FR, komunikují s rozsáhlou výrobní linkou, kterou jsme tentokrát umístili v digitálním světě -  skutečná zařízení spolupracují s výrobní linkou umístěnou v 3D simulaci – viz obrázek níže. Vše probíhá pomocí protokolu OPC UA, který se v souladu s předpoklady Průmyslu 4.0 stane do budoucna hlavním průmyslovým komunikačním protokolem.

V čem spočívá naše řešení?

Pro naše zákazníky jsme připravili systém, který shromažďuje data z našich komponent automaticky. Sledujeme různé parametry činnosti našich pohonů. Všechny pohony v takovém systému považujeme za samostatné prvky, neboť každý z nich nám může poskytnout různé informace. Sběr s frekvencí až 0,4 ms, kterou používáme, by vedl ke vzniku terabytů dat. Náš systém tato data zpracovává a analyzuje a v databázi se ukládají pouze ta nejdůležitější.

Naše SCADA (MAPS – Mitsubishi Adroit Process Suite) slouží pro agregaci dat a vizualizaci základních parametrů provozu.  Nejdůležitějším prvkem tohoto systému je umělá inteligence, která vyvozuje závěry o stavu jednotlivých součástí a indikuje případný požadavek na provedení servisních úkonů.

K čemu slouží při prediktivní údržbě vizualizace?

Data, která se používají v rámci strojového učení, by teoreticky mohla být předána přímo na určitou výpočetní platformu a uživatel by mohl jako zpětnou vazbu obdržet informace o předpokládané době výskytu poruchy. Data o fungování jednotlivých komponent mohou poskytovat mnoho důležitých informací – např. sledování změn určitého parametru v čase může pomoci při plánování úkonů.

Datum: 20.8.2018 8:25:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště