Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Představujeme řečníky konference Biomorfní průmysl: Jaroslav Řasa

 

Vystoupení bude součástí konferenčního bloku s názvem "Budoucnost průmyslu a vize české ekonomiky v roce 2030 a dnes". Konference Biomorfní průmysl se uskuteční v pavilonu E (sál E2) ve čtvrtek 6. října 2022. Jedná se o součást projektu Digitální továrna 2.0.

Jaroslav Řasa
zakladatel ABRA Software

Po studiích Kybernetiky na ČVUT v Praze plánoval vědeckou dráhu. Osud a knížka od Tomáše Bati ale rozhodly jinak. V roce 1991 spoluzaložil firmu a uvedl na trh první informační systém pro firmy pod názvem ABRA, čímž položil základy dnešní společnosti ABRA Software.

Firma s obratem 400 mil zaměstnává 250 lidí a její software používají desetitisíce zákazníků. Jejím posláním je díky software podporovat podnikatele a manažery v jejich nelehké práci, protože věří, že skutečně mění svět k lepšímu. Samozřejmá je aplikace moderních technologií, automatizace a digitalizace všech firemních procesů jako jeden z hlavních nástrojů, jak zvyšovat produktivitu práce.

Smysluplným aktivitám se Jaroslav Řasa věnuje i mimo vlastní podnikání. Příkladem je spolupráce s Nadačním fondem Neuron nebo projekt Můžeš podnikat!, jehož cílem je přiblížit mladým lidem podnikání a ztratit obavy z něj. 

 

Datum: 31.8.2022 9:53:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště