Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Představujeme řečníky konference Biomorfní průmysl: Alena Burešová

 

Vystoupení bude součástí konferenčního bloku s názvem „Možnosti expanze české ekonomiky". Konference Biomorfní průmysl se uskuteční v pavilonu E (sál E2) ve čtvrtek 6. října 2022. Jedná se o součást projektu Digitální továrna 2.0.

Alena Burešová
Senior manažerka pro průmysl Národního centra Průmyslu 4.0, Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky, ČVUT

Alena Burešová působí na poli analýz průmyslu a aktuální situace ve výrobních firmách přes 8 let. Je zakladatelkou největšího setkání české vlády, průmyslu a akademie u nás - Národního průmyslového summitu (dříve Setkání lídrů průmyslu a exportu) a pravidelných diskusních pořadů mezi různými osobnostmi vlády, vědy a průmyslu - Barometr českého průmyslu.

Je autorkou pravidelných Analýz českého průmyslu, které mapují situaci mezi průmyslovými firmami a na základě odpovědí více než dvě stě ředitelů výrobních firem predikují budoucnost jejich vývoje.

Aktivně se podílí na hodnocení digitální zralosti českých firem, kdy společně s odborným týmem Národního centra průmyslu 4.0 pomáhá průmyslovým firmám nalézt optimální cestu ke zvýšení jejich digitální zralosti, do jakých oblastí investovat, aby se využité prostředky firmám vrátili co nejefektivněji. Prostřednictvím komunikace s jednotlivými partnery Národního centra Průmyslu 4.0 a výrobními firmami se podílí na transferu technologií a přenosu výsledků výzkumu do průmyslové praxe. Má na starosti několik mezinárodních vědeckých projektů na poli digitalizace a umělé inteligence, sdílí zkušenosti České republiky s univerzita v Německu, Finsku, Dánsku, Itálii, Španělsku, Portugalsku, Litvě, Estonsku, Bulharsku, Rumunsku a na Slovensku. Pravidelně vystupuje v médiích a na českých či mezinárodních konferencích jako odborný komentátor vývoje průmyslu.

 

 

Datum: 3.10.2022 21:00:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště