Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Předpremiéra českého motocyklu E-MXM v expozici HENNLICH


Mezi jedinečné momenty Strojírenského veletrhu se může zařadit i předpremiéra elektrického motocyklu E-MXM v expozici HENNLICH v pavilonu V. Půjde o závodní motocykl pro cross/enduro a již příští rok by měla jít na trh první série 200 motocyklů. V žádném případě nejde jen o nějaký pokusný start-up hledající investory, E-MXM vznikl jako spin-off projekt společnosti HENNLICH, a to je důstojná záruka zázemí i know-how. 

Velmi zajímavý je i celý příběh závodního motocyklu, za kterým stojí jednatel společnosti HEMMLICH, p. Pavel Šumera sr. Jako vášnivý závodník ve veteránské kategorii postupně přesedlal na elektrické závodní crossové stroje Alta. Po zániku tohoto amerického výrobce mu pak nezbylo jiné řešení než si motocykl navrhnout a postavit sám.

„Řekl jsem si, že už se šedesátkou na krku nemůžu tušit, jak dlouho ještě vydržím aktivně závodit? Než abych čekal, až nějaká zavedená značka konečně rozjede výrobu konkurenceschopného stroje, radši jsme společně se synem a šikovnými lidmi z firmy postavili vlastní stroj s výbornými parametry. A protože veteránská kategorie nemá žádné objemové omezení, už jsem s E-MXM vyhrál dost závodů a po startu díky obrovskému zátahu pravidelně získávám „holeshot“ (pozn: první závodník, který po startu najede do první zatáčky po startovní rovince)

Svého koníčka p. Šumera předal i svému synovi a Pavel Šumera Jr. je jednatelem nové značky a společnosti E-MXM. V brněnské expozici se předvedl hotový crossový stroj, jeden z pěti funkčních prototypů, po kterých bude následovat sériová výroba prvních 200 motocyklů již příští rok. Vedle velké krosky pak značka předvedla i plochodrážní stroj pro děti a juniory, také na elektrický pohon.

 

Datum: 6.10.2022 13:05:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště