Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Odpovědi na nejčastější otázky týkající se hygienicko-bezpečnostních pravidel

 

Pro vstup na Mezinárodní strojírenský veletrh platí speciální pravidla, která stanovilo Ministerstvo zdravotnictví České republiky. Přinášíme vám odpovědi na to, co vás nejvíce zajímá.


Připravte si očkovací certifikát, potvrzení o prodělání nemoci nebo testu

Vstup do areálu je umožněný dle pravidel systému O-T-N. Všichni návštěvníci starší 12 let musí doložit, že jsou bezinfekční, a to následujícími způsoby:

  • certifikátem o absolvovaném očkování, přičemž od poslední dávky vakcíny uplynulo nejméně 14 dnů. Očkování musí být provedeno látkou, kterou schválila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA),
  • certifikátem o negativním výsledku testu na covid-19, přičemž test musí provést certifikované odběrové centrum. Nelze se tedy prokázat výsledkem domácího samotestu. Výsledek testu nesmí být starší 24 hodin v případě antigenního testu, v případě PCR testu nesmí být starší více než 72 hodin,
  • certifikátem o prodělané nemoci, přičemž od prvního pozitivního PCR testu neuplynulo více než 180 dní.

Pro kontrolu bezinfekčnosti doporučujeme využít aplikaci Tečka pro Android a iOS. Certifikáty o bezinfekčnosti si také můžete stáhnout na ocko.uzis.cz. Na výstaviště je nemusíte přinést vytištěné, stačí ukázat QR kód v mobilním telefonu.

Pokud nemáte certifikát o očkování či prodělané nemoci a plánujete absolvovat test, výrazně doporučujeme, abyste si ho udělali s dostatečným předstihem.

V případě, že se nemůžete otestovat předem, bude pro vás připravené testovací centrum přímo na výstavišti, a to u každého vstupního místa. Jeho kapacita je ale omezená, proto výrazně doporučujeme otestovat se předem. Cena samotestu na výstavišti je 50 korun.


Služby nebo vstupenky on-line

Nejpohodlnější způsob, jak si zajistit vstupenku na veletrh, je on-line nákup vstupenek. Vyhnete se frontám u pokladen a minimalizujete kontakt s personálem. Do areálu totiž vstoupíte přes automatické turnikety. Pokud si chcete koupit vstupenku na místě, prosíme vás o upřednostnění bezkontaktní platby kartou.


Ochrana dýchacích cest

Výstavní haly mají nadstandardní světlou výšku a moderní vzduchotechnika ve zajišťuje výměnu čerstvého vzduchu. Ochrana horních cest dýchacích se však řídí platným opatřením Ministerstva zdravotnictví ČR pro maloobchod a služby ve vnitřních prostorách. Po celou dobu pohybu na veletrhu tak musíte mít zakryté dýchací cesty respirátorem min. třídy FFP2 či adekvátní ochranou.


Dezinfekce

U vstupu a na dalších místech v pavilonech jsou připraveny stojany s dezinfekcí. Jednací místnosti pro konference a podobně jsou dezinfikovány.


Společenský odstup (social distancing)

Prostory veletrhu včetně komunikací jsou rozvrženy tak, aby účastníci mohli dodržovat dostatečný odstup. Zamezení kumulace osob a dodržování odstupů je zejména nutné u pokladen a turniketů.


Občerstvení podle pravidel

Stravování v halách a na expozicích se řídí aktuálně platnými pravidly pro restaurační zařízení, resp. nákupní centra, tj. konzumace vsedě bez ochrany dýchacích cest.


Frekvence úklidu

Pavilony dezinfikujeme nejen před zahájením, ale také několikrát denně v době akce. Zaměřujeme se zejména na místa, kterých se dotýká velké množství návštěvníků.


Ikony vytvořil Freepik z www.flaticon.com.
Datum: 4.11.2021 14:37:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště