Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Pilous představil novou pilu pro 3D tiskárnu

 

Horkou novinku - pásovou pilu pro 3D tiskárny, která půjde do prodeje ihned po MSV,  představila v pavilonu F společnost PILOUS – pásové pily spol. s r.o.  Jde o nejlevnější a nejefektivnější řešení pro oddělování 3D tištěných kovových dílů ze základní desky.

„Masivní dvousloupová pásová pila zaručuje rychlé a přesné oddělení výrobku z 3D tiskárny od základové desky. Přesnost řezu je 0,1 mm, šířka 1,5 mm. Pila je rychlejší a levnější v porovnání s drátořezem. Nastavitelný, speciálně konstruovaný svěrák zaručuje optimální upnutí materiálu. To umožňuje nastavení řezu s minimálními přídavky, a tím úsporu materiálu při tisku. Pila ARG 300 3D má zcela novou koncepci odlitku ramene pilového pásu a unikátní design. Její mohutné litinové rameno patří v kategorii dvousloupových pásových pil k výjimečným,“ řekl Miroslav Mašek, jednatel firmy PILOUS. Rameno v kombinaci s masivním dvousloupovým uložením, pohybujícím se na lineárních vedeních, zaručuje vynikající tuhost celého systému a přesný řez.

Jako řezný nástroj konstruktéři použili průmyslový Bi-metalový pilový pás velikosti 27x0,9 mm. Přesnost řezu pilového pásu zaručuje třístranné tvrdokovové vedení před a za řezem. K dosažení maximální produktivity řezání přispívá i možnost nastavení optimální rychlosti pilového pásu pomocí ferkvanečního měniče. Tato úprava výrazně přispívá k přesnosti a rychlosti řezu i k životnosti pilových pásů. Pod oblastí řezu je umístěna vyjímatelná vana na třísky. Po ukončení řezu se automaticky vypne pilový pás a rameno vyjede nahoru do původní nastavitelné polohy. Stroj se vyznačuje celkovým robusním zpracováním. Základ tvoří stabilní podstavec se svěrákem a systémem dvousloupového uložení ramene. To je osazeno oběžnými litinovými koly poháněných motorem a šnekovou převodovkou.

Výrobní program firmy PILOUS nabízí jako jediný na světě jak kompletní řadu pásových pil na kov, tak i nejširší sortiment kmenových pásových pil na dřevo. Ve svém oboru patří PILOUS mezi největší světové výrobce jak šíří sortimentu, tak i počty vyráběných strojů. Základem úspěchu a rychlého rozvoje firmy PILOUS byl od počátku maximálně kladený důraz na nejmodernější konstrukci a kvalitu strojů. Použití nových technologií a postupů společně s velmi robustním provedení strojů, designem a kontrolou kvality, zaručuje jejich dlouhodobou životnost a přesnost řezu. Tato firma je tradičním vystavovatelem MSV od roku 1993, tedy od svého založení.

„Pásové pily na kov vyrábíme ve více než 40 typech a pásové pily na dřevo ve 20 provedeních. Samozřejmostí je široká nabídka válečkových dopravníků a dalšího specializovaného příslušenství. V nabídce naleznete i odhrotovací stroje nabo ruční ohýbačky. Profesionální pilové pásy na kov PILOUS Maxtech a pilové pásy na dřevo Pilous Maxwood jsou vyráběny v širokém sortimentu a uspokojí i ty nejnáročnější zákazníky. Výrobky firmy PILOUS jsou mimo prodeje na domácím trhu asi z 90 procent exportovány do více než 60 zemí všech kontinentů,“ uvedl Mašek.

Zájem z řad zájemců byl také o inovovanou verzi legendární pily ARG 300 ve verzi CF-NC. Tento automat ve dvousloupovém provedení se zcela novým litinovým ramenem pilového pásu, které je po celé délce ve všech nosných částech duté, tvoří uzavřený profil. To v kombinaci s mimořádně masivním dvousloupovým uložením ramene pohybujícím se na lineárních vedeních, zaručuje vynikající tuhost celého systému, přesný řez i při průmyslovém dělení plných materiálů a maximální životnost pilových pásů. Originální systém má jednoduché natáčení ramene pro řezání pod úhlem v rozsahu 90 – 45 stupňů. Pilový pás má rozměry 27x0,9 mm.  

Dalším strojem pro větší provozy je určena mimo jiné pásová pila na kov ARG 330 F, která se vyznačuje zcela novou, převratnou koncepci odlitku ramene pily a nový unikátní design. Odlitek ramene pily je po celé délce ve svých nosných částech dutý, tvoří uzavřený profil. To zaručuje optimální tuhost celého systému a maximálně přesný řez. Robustní pásová pila nachází všeobecné uplatnění ve všech náročných výrobních provozech. Přesný řez i u velkých průřezů zaručuje pilový pás o velikosti 34 x 1,1 mm. Je vyráběn v mnoha variantách a umožňuje průmyslové dělení široké škály materiálů včetně nerezu nebo nástrojových ocelí. Rameno pilového pásu se zvedá ručně, posuv do řezu je prováděn vlastní vahou ramene a možností jemné plynulé regulace škrtícím ventilem olejového tlumiče. Po dokončení řezu se pohon pilového pásu automaticky vypne. Pro snadné zvedání ramene je stroj vybaven nastavitelnými tažnými pružinami, umožňujícími nastavení optimální síly potřebné pro zvednutí ramene dle charakteru řezaného materiálu. K dosažení maximální produktivity řezání slouží i možnost nastavení optimální rychlosti pilového pásu pomocí frekvenčního měniče v rozsahu 15 – 90 m/min., což výrazně přispívá i k přesnosti řezu a životnosti pilových pásů. Ergonomický podstavec umožňuje instalaci stroje i v omezených prostorech.

Firmy, které se zabývají dělením materiálu a potřebují dosáhnout velký výkon, neboť mají stále větší zakázky, začínají nakupovat i robusní, plně automatizované pásové pily s CNC řízením. K těm patří mimo jiné ARG 520 DC CF-NC automat. Stroj je určen pro průmyslové dělení velkých sérií i v těch nejtěžších a nonstop provozech. Vysoce produktivní provoz zabezpečuje průmyslový pilový pás 41x1,3 mm. „Mimořádně pevná konstrukce ramene pilového pásu v kombinaci s jeho masivním dvousloupovým uložením na lineárních vedeních zaručuje vynikající tuhost celého systému a přesný řez. Optimální upnutí materiálu je zajištěno plnozdvihovým dvoučelisťovým svěrákem, který upíná materiál před i za řezem a pohybuje se na lineárních vedeních. Extrémně robustní podávací svěrák se pohybuje také na vedeních, která zaručují snadné podání i těch nejtěžších materiálů. Stroj je vybaven posuvem materiálu pomocí průmyslového servopohonu. Maximální délka jednorázového podání je 600 mm. Obě vodicí kostky pilového pásu jsou vybaveny automatickou regulací přítlaku do řezu, která výrazně zrychluje a zpřesňuje řez a zvyšuje životnost pilového pásu.

Datum: 13.10.2017 12:45:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště