Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Partnerskou zemí MSV 2017 bude Indie

 

Partnerskou zemí letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu, který se koná na brněnském výstavišti od 9. do 13. října, bude po pěti letech opět Indie.

Indie patří bezesporu mezi klíčové hospodářské velmoci a stává se po Číně druhým nejdůležitějším obchodním partnerem ČR ze skupiny zemí BRICS (Brazílie, Rusko, Indie, Čína, Jižní Afrika). Indie má potenciál stát se ve střednědobém horizontu třetí největší ekonomikou světa. Modernizace a rozvoj vytvářejí zajímavé příležitosti i pro české firmy. Podle Global Finance Magazine se jedná o ekonomiku s největším růstovým potenciálem na světě.

Pro Českou republiku patří Indie k velmi důležitějším obchodním partnerům a jednu z prioritních zemi dle Exportní strategie ČR 2012 – 2020. Dovoz i vývoz mezi oběma zeměmi se pravidelně zvyšují a zvyšuje se i přítomnost českých firem na indickém trhu. Kromě Škody Auto v Indii investovaly například společnosti Bonatrans, Likos a další, které mají kapitálové účasti v indických výrobních firmách. Vzájemný obchod přesahuje ročně částku 1,5 mld. USD.

Česká republika má v Indii velmi dobré jméno zásluhou dřívějších dodávek investičních zařízení a celků. K perspektivním oblastem pro české firmy na indickém trhu patří dopravní infrastruktura, energetika, vodohospodářství, strojírenství, důlní technika, potravinářská zařízení a „nové obory“ jako bio- a nanotechnologie.

„Naši indičtí partneři včetně příslušných vládních institucí právě potvrdili, že Indie se kromě oficiální účasti na průmyslovém veletrhu v Hannoveru a Moskvě opět zúčastní MSV v Brně v roli partnerské země.  Jde o výsledek delších diplomatických jednání na vládní úrovni. Očekáváme, že Indie se představí v rozsahu a kvalitě loňského čínského pavilonu,“ uvedl generální ředitel a.s. Veletrhy Brno Jiří Kuliš.

Účast bude zajišťovat agentura EEPC (Engineering Export Promotion Council), která sdružuje více než 14 000 indických převážně malých a středních firem. Indičtí organizátoři plánují společnou expozici s účastí více než stovky vystavovatelů z oblasti plastikářského, automobilového průmyslu, těžkého strojírenství, výroby oceli, automatizace, ale i informačních technologií. Prezentace Indie bude zaměřena také na podporu získávání investic v rámci kampaně „Make In India“ a cestovního ruchu v rámci propagační kampaně „Incredible India“.

Veletrhu se zúčastní oficiální indická delegace vedená ministryní obchodu paní Nirmalou Sitharaman, která povede jednání na vládní úrovni a podpoří účast indických firem. Konat se bude Česko-indická hospodářská konference na podporu vzájemného obchodu a další tematicky zaměřené firemní workshopy.

Datum: 24.6.2017 11:43:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště