Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Ocenění pro dotykově ovládaný software TouchDMIS

 

Zlatou medaili v kategorii Nejlepší inovační exponát v měřicí technice získal výrobce Next Metrology Software s.r.o. Přestože firma vznikla teprve před dvěma lety, dokázala využít mnohaleté znalosti svých specialistů a přijít s novinkou na trhu – dotykovým softwarem pro souřadnicové měřicí stroje TouchDMIS.

Software TouchDMIS slouží pro měření na souřadnicových měřicích strojích s využitím CAD modelů. Je určen jak pro klasické 3D souřadnicové měřicí stroje, tak pro měřicí ramena a laser trackery. Software obsahuje všechny známé funkce, které má vyspělý software mít, uživatelské rozhraní však bylo navrženo pro ovládání nejen počítačovou myší a klávesnicí, ale hlavně pomocí dotykového displeje, což přináší jednodušší a rychlejší obsluhu a tím také zkracuje dobu, potřebnou pro školení obsluhy. „Software je ojedinělý právě tím, že ho můžete ovládat dotykem,“ říká Štěpán Hřivna, který se na vývoji softwaru podílel. „Velkou výhodou je jeho portabilita nebo chcete-li přenositelnost. Představte si operátora strojů dříve a nyní. Dříve operátor využíval notebook, pevně spjatý se zařízením. Nyní má v ruce tablet a může se volně pohybovat v prostoru,“ říká Štěpán Hřivna.

Oceněná firma vznikla před dvěma lety, Štěpán Hřivna se však v oboru pohybuje sedmnáct let a podílel se na uvedení tří softwarů na český trh. Přiznává, že v případě TouchDMIS se hned po získání Zlaté medaile setkal s obdivem i velkým zájmem. “Rád bych řekl, že si této ceny vážíme, je to pro nás velké ocenění a zároveň velká výzva. Rádi bychom se stali technologickou firmou, která pochází z Čech a která bude vyvážet výrobky do celého světa,“ uvedl.

Datum: 3.10.2014 15:53:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště