Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Obrábění znovu ve velkém stylu

 

Měřeno počtem vystavovatelů i rozsahem obsazené plochy jsou tradičně nejsilnějším oborem MSV obráběcí a tvářecí stroje, kam patří také nástroje, řídicí systémy a další příslušenství. Ani letošní ročník nebude výjimkou a některé exponáty budou do Brna převezeny rovnou ze světové výstavy EMO v Hannoveru. Obrábění obsadí největší pavilon P, zatímco tváření je vyhrazen pavilon B. Vedle tradičních účastníků se představí i řada nových vystavovatelů, další firmy se vracejí nebo rozšiřují plochu.

Z velkých tradičních vystavovatelů opět nebudou chybět DMG MORI, TAJMAC-ZPS, Kovosvit MAS, ALBA Precision, Renishaw, GÜHRING, Yamazaki Mazak, Carl Zeiss, GALIKA AG, SCHUNK Intec nebo Alfleth Engineering. Plochu rozšiřují mimo jiné Zimmer Group Slovensko a Technology-support. K letošním novým účastníkům MSV patří třeba společnosti Habilis Steel, Helmer Werkzeugmaschinen, OMOS, SARTORIUS Werkzeuge, VYDONA, G-FIX průmyslová lepidla a aerosoly, INDEX-Werke nebo LINEA.

Po dvou letech bude vystavovat společnost CERATIZIT, která patří k lídrům v oboru nástroje pro obrábění. Představí nástroj FreeTurn s jedinečnou konstrukcí, která umožňuje nový způsob obrábění High Dynamic Turning (HDT) využívající rotaci frézovacího vřetena. Nástroj FreeTurn je přihlášen do soutěže o Zlatou medaili.

Zajímavých novinek bude k vidění daleko více a zastupují celé oborové spektrum. Společnost AXA CNC stroje vystaví 6osé obráběcí centrum AXA VCC 50 se sklopně-otočným stolem. Jde o další vývojový stupeň úspěšného stroje VCC 50 s výkonným vřetenem navrženým speciálně pro Power Skiving frézování ozubených kol. Na stánku českého dovozce ITAX Precision si návštěvníci prohlédnou mj. vysoce produktivní horizontální 5osé obráběcí centrum s výměníkem palet HF3500 od německého výrobce Heller. Firma Imexim představí nejmenší stroj z portfolia španělské značky IBARMIA využitelný pro širokou škálu aplikací. Pětiosé centrum IBARMIA ZVH45 / L1500 STAR je kratším provedením standardní verze s otočným stolem s Ø800 mm pro obrobky do 1500 kg v kombinaci s pevným stolem. Společnost ADATE přestaví 5osé obráběcí centrum MCU-5X s novou konstrukcí, která poskytuje maximální tuhost a stabilitu s minimálními požadavky na zastavěnou plochu. Zároveň nabídne inteligentní řešení pro kompletní automatizaci v soustružení a snížení časů mezi operacemi na minimum díky automatickému zakladači.

Nového příslušníka nízkonákladových, svislých obráběcích center s dosud největším pracovním prostorem uvidíme na stánku firmy Misan. Svislé obráběcí centrum s výjimečným poměrem cena/výkon Okuma Genos M660V je určeno především pro kusovou a malosériovou výrobu prostorových dílů v nízkonákladových provozech. Společnost Newtech vystavuje jak obráběcí stroje v pavilonu P, tak tvářecí stroje v pavilonu B. Vedle strojů si v pavilonu P zaslouží pozornost také její exponát WMS – odhrotovací robotická buňka na odstraňování otřepů po třískovém obrábění kovů. Buňka zahrnuje kromě odhrotování i odsávání a odvod třísek, umožňuje i řetězení nebo napojení dalších modulů jako měření, vážení nebo mytí. Firma protechnik systems uvede na trh novou verzi automatizačního systému pro obráběcí centra Viceloader. Jde o 100% český výrobek, nyní se zvýšenou nosností manipulátoru a zkrácením času potřebného pro výměnu obrobků v CMC stroji. Dále vystaví novinky v oblasti upínání a v automatizačním systému Robo-Trex.

Novinky a zajímavé exponáty předem avizují také zahraniční firmy. Na stánku švýcarského vystavovatele Fehlmann AG Maschinenfabrik bude prezentováno nové obráběcí centrum portálové konstrukce VERSA 645 linear, pomocí kterého lze obrábět vysoce dynamicky v pěti osách a s nejvyšší přesností. Při 5osém simultánním frézování se díky přímým pohonům dosáhne nejvyšší dynamiky a tím krátkých časů obrábění. Firma Walter Maschinenbau přiveze do Brna stroj HELITRONIC POWER 400, který se může pochlubit obrobitelností nástrojů o délce až 520 mm a průměru do 315 mm. Na stánku bude k vidění také populární měřící zařízení HELICHECK PLUS, na němž lze měřit geometrii rotačních nástrojů o průměru od 0,1 mm do 200 mm a délce až 330 mm. V expozici firmy Lenzkes Spanntechnik bude prezentován nový mechanický rychloupínací systém Multi - Quick MQ 60S + MQ 100S sloužící k upínání obrobků na frézách a obráběcích centrech při těžkém obrábění, případně k upínání obrobků a forem v technologii vstřikování plastů, tváření a tlakového lití. K jeho výhodám patří dlouhá životnost díky vysoce kvalitnímu materiálu, variabilní rozsah a výška upínání i zkrácení času upínání díky jednoduché manipulaci. Společnost Hoffmann Qualitätswerkzeuge CZ představí dílenský vozík GARANT GridLine ToolCar s centrálním zamykáním zásuvek a boční přihrádky, jehož design a funkčnost již byly odměněny cenami iF Design Award, Red Dot Award a German Design Award.

 

Datum: 25.8.2019 9:48:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště