Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Obráběcí centra z KOVOSVIT MAS

 

Obráběcí centra prezentovala ve své expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu společnost KOVOSVIT MAS, a.s.  Například stroje řady MCH  jsou určeny pro přesné a rychlé obrábění skříňových i plochých součástí z oceli, šedé litiny, a různých slitin. Dále jsou vhodné pro obrábění forem zápustek a pro sériovou výrobu dílců díky paletovému systému. Automatická výměna nástrojů ze zásobníku umožňuje práci v automatickém cyklu. S použitím zvláštního příslušenství stroje umožňují nasazení produktivních nástrojů se středovým přívodem chladicí kapaliny. Otočný NC stůl (osa B) umožňuje obrábění dílců na stroji z více stran či rozšiřuje produktivitu možností upnutí vícenásobných upínacích přípravků.

Tato řada je postavena na robustním a tuhém nosném základu ve tvaru T. Stroje vychází z moderní konstrukce, kde stůl koná pohyb v ose Z. Aplikace lineárního valivého vedení ve všech lineárních osách garantuje požadovanou přesnost a dynamiku při obrábění. 

Na veletrhu firma představila i vertikální obráběcí centra například MCV 1000. Řada strojů MCV je postavena na nosném rámu ve tvaru C. Uspořádání a tvar odlitků nosného rámu strojů je optimalizováno s ohledem na požadavek na vysokou tuhost a stabilitu. Aplikace lineárního vedení ve všech lineárních osách garantuje požadovanou přesnost a dynamiku při obrábění. Horizontální obráběcí centra

Zajímavým exponátem bylo soustružnické centrum SP 280, které se vyznačuje výrobou s vysokou produktivitou včetně obrábění z pravého vřetena. Pět technologických variant pro každou velikost stroje dovolí ideální volbu technologického řešení od malosériové až po specializovanou hromadnou výrobu. Tato řada strojů má robustní základ a lože, takže se vyznačují vysokou tuhostí. Dynamika a stabilita pohybu os je ověřována moderními výpočtovými metodami a vřetenové jednotky umožňují velký obráběcí výkon. Suporty lineárních os, pravý vřeteník nebo těleso koníka pojiždí po valivém vedení a dávají strojům vysokou přesnost polohování a interpolovaného pohybu os v suportu. Tuhost tříosého provedení horního suportu zdůrazňuje řešení s virtuálním pohybem osy Y1, který je složen interpolací reálných os X1 a Y svírající úhel 30 stupňů. Například stroj SP 280 má maximální průměr soustružení právě 280 mm, maximální délku soustružení 550 mm a maximální hmotnost obrobku 350 kg při 1000 otáčkách za minutu.

Lídr ve výrobě obráběcích strojů v ČR jihočeský KOVOSVIT MAS plánuje letos dodat na trh 380 strojů. Nabízí proto až 100 pracovních míst převážně technického zaměření. „Reagujeme na zvýšený zájem trhu o naše stroje, a proto třísměnný provoz ve výrobě rozšiřujeme o dvousměnný provoz v divizi montáží, kde probíhá finální stavba strojů. Tento proces musíme urychlit, abychom pokryli požadavky zákazníků,“ uvedl výrobní ředitel KOVOSVITU Aleš Jedlička. Otevření druhé směny vyžaduje vytvoření dalších 40 pracovních míst. „Intenzivně hledáme vyučené zájemce z oboru strojírenství. Zatím máme problém tento počet naplnit, jelikož na trhu práce technické profese nejsou,“ pokračuje výrobní ředitel. Podle jeho slov je dočasným řešením nábor agenturních pracovníků tak, aby mohl KOVOSVIT druhou směnu na montážích nastartovat.

Dalších 60 míst KOVOSVIT MAS nabízí technickým profesím napříč všemi strojírenskými obory. „Dlouhodobě poptáváme dělnické profese jako je slévač, obráběč, ale i středoškoláky z oboru programátor, technolog a vysokoškoláky - konstruktéry z oblasti strojní a elektro, “ řekla personální manažerka KOVOSVIT MAS Gabriela Jeřábková.  Přesto se postupně daří řešit personální situaci v konstrukci i v nově vzniklé divizi MAS HYDRO a odborníci se nabírají. „Předpokládám, že po prázdninách se situace ještě zlepší, jelikož hodně našich neobsazených pozic je vhodných pro absolventy, “ dodala Gabriela Jeřábková.

Česká strojírenská firma KOVOSVIT MAS, a.s. má dlouholetou tradici ve výrobě obráběcích strojů a v současné době je lídrem ve výrobě multifunkčních obráběcích stojů v České republice a jedním ze šesti světových producentů v oblasti hi-tech. Zlomovým rokem pro rozvoj společnosti byl rok 2010, kdy do firmy přichází nový majitel František Komárek, který podnik zásadně restrukturalizuje. Výroba se navyšuje oproti roku 2010 téměř o dvě stě procent, kdy tento rok bylo vyrobeno 193 strojů a již v roce 2014 to bylo 360 obráběcích strojů v poměru 50% hi-tech technologie a 50 procent klasické obráběcí stroje. Za poslední tři roky KOVOSVIT MAS, a.s. vytvořil téměř 200 nových pracovních míst a je jedním z největších zaměstnavatelů v Jihočeském kraji.

Společnost je nositelem mnoha ocenění za technický přínos ve vývoji obráběcích strojů v České republice. Svým výrobním sortimentem se orientuje hlavně na subdodavatele pro automobilový, energetický, letecký a strojírenský průmysl. KOVOSVIT MAS nabízí svým zákazníkům komplexní služby, individuální řešení, flexibilitu, výrobky té nejvyšší kvality. Firma reaguje na požadavky trhu a zákazníků – zvyšování produktivity a snižování výrobních nákladů. Do výroby se dostávají víceosé stroje umožňující komplexní obrábění součásti na jedno upnutí a stroje vyráběné na základě specifických požadavků zákazníka ROLLER 2800 a SPH 50 DS.

Datum: 18.9.2015 20:15:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště