Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Obchodní společnost TAIMA prezentovala na veletrhu brusky ze svého širokého portfolia

 

Společnost se zabýbá prodejem brusek od firmy Falcon Enterprises značky CHEVALIER. Tento sortiment rovinných brusek doplnila bruskami hrotovými, bruskami na otvory a bruskami bezhrotými prestižní značky PALMARY. V ČR pracuje už více než 300 brusek, které dodala firma TAIMA.

Automatické brusky na otvory PALMARY serie IG  150-NC BLACK  se vyznačují vysokou přesností. Stroj je navržen v intencích obvyklých vyspělých technologií firmy PALMARY a používá se k přesnému broušení otvorů v rozsahu průměrů 6 – 150 mm a hloubce 150 mm. Celý stroj je navržen pro maximálně ergonomické a pohodlné používání. Lože stroje je odlito z vysoce kvalitní litiny, poté je tepelně zpracováno a přesně obrobeno. Kluzné plochy stroje jsou automaticky mazány hydrostatickým mazným systémem. Stroj je vhodný jak pro masovou výrobu, tak i kusovou výrobu.

NC systém ovládání stroje poskytuje obsluze dokonalý komfort při nastavování všech parametrů technologického procesu. V případě použití CBN brusných vřeten lze cyklus orovnávání vyřadit, při těžkoobrobitelných materiálech lze naopak vyvolat opakované orovnávání, jako zvláštní příslušenství je možné stroj vybavit kombinovaným přípravkem pro současné broušení otvoru i čela.

Na MSV prezentovala firma také CNC hrotovou brusku OCD3240 a CNC rovinnou brusku SMART-B1224-III. Tyto stroje – jejich nová série s označením SMART–  od firmy CHEVALIER jsou navrženy k řešení potřeb jak začínající obsluhy, tak zkušených programátorů. Brusky jsou schopné pracovat v plně automatickém CNC režimu, ale i v režimu ručním s využitím integrované digitální indikace polohy v závislosti na požadované úloze. Proces zadávání dat dialogovým způsobem je velmi snadný a intuitivní. Řídicí systém komunikuje s obsluhou v českém jazyce. Stroje jsou k dispozici v různých velikostech a ve dvojím provedení. Jde za prvé o souvislé CNC řízení ve dvou osách, hydraulický posuv stolu a obě osy příčná i svislá jsou vybaveny kuličkovými šrouby a server pohony. Druhé provedení je souvislé CNC řízení ve všech třech osách (podélná, příčná i svislá (jsou vybaveny kuličkovými šrouby a server pohony.

Základem každého stroje SMART je robusní  litinové lože z vyzrálé litiny s masivním žebrováním. Vodicí plochy jsou buď kluzné, kalené a ručně zaškrabané, nebo jsou uloženy na jehlových ložizcích s ultra-nízkým součinitelem tření. Na základě více než třicetileté zkušenosti firmy CHEVALIER byl pro tyto stroje vyvinut řídicí systém, který pracuje v současnosti už ve třetí generaci a je k dispozici v plné české jazykové mutaci. Stroje umožňují základní rovinné broušení, křížové, broušení drážek, profilové broušení, tvarové, simulační, ale také řetězení úloh.

CNC brusky PALMARY serie OCD jsou číslicově řízené hrotové brusky s přesností až 0,0001 mm. Koncepce číslicově řízených hrotových brusek serie OCD využívá pro dosažení velmi přesného a klidného chodu a nejmodernější poznatky z oblasti vývoje hydrostatického a hydrodynamického uložení a vedení strojních dílů. Brousicí vřeteno je zhotoveno z vysoce kvalitní oceli SNCM-220 a je uloženo ve speciálních hydrostatických ložiscích, díky kterým nedochází k tepelným dilatacím, vibracím a opotřebení. Vřeteno tak může pracovat při vysokých rychlostech dlouhodobě a stabilně. Ani v klidovém stavu, ani při plném zatížení se vřeteno nedotýká dalších kovových částí stroje, je pevně uloženo v tlakové olejové náplni. Ovládání stroje je snadné a intuitivní.

K dispozici je též rozsáhlá diagnostika. Řídicí systém FANUC komunikuje s obsluhou v českém jazyce. Rovněž mazání kluzných ploch stroje je zajišťováno hydrostaticky a díky tomu je mazivo rozváděno rovnoměrně a posuvy probíhají jemně a plynule. Mazivo je dávkováno automaticky. Stojan je odlitek z kvalitní litiny MEEHANITE, kluzné plochy jsou broušeny a ručně zaškrabány. S bohatým příslušenstvím stroje vyhoví jakýmkoliv požadavkům – stroj lze osadit automatickým nebo semiautomatickým vyvažováním vřetene, dotykovými sondami, aktivním sledováním přesnosti technologického procesu, protikolizním systémem GAP CONTROL a mnoha dalšími opcemi. Brusky jsou určené pro veškeré běžné aplikace broušení válcových a čelních povrchů, u kterých je požadována vysoká přesnost. Stroje serie OCD jsou univerzální, brusky řízené souvisle ve dvou osách s minimálním inkrementem 0,001 mm a s vysokou mírou flexibility – a to i díky možnosti broušení vnitřních průměrů (volitelné zvl. příslušenství).

Datum: 9.10.2018 9:15:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště