Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

O společnosti PRIMA BILAVČÍK

 

PRIMA BILAVČÍK, s.r.o. je největší nezávislý dodavatel délkové měřicí techniky v České republice. Fúzí firem Petr Bilavčík – PRIMA a PRIMA BILAVČÍK, s.r.o. se dostal prodej měřicích přístrojů a oblast poskytování servisu, oprav a především kalibrace měřidel pod jednu firmu. Od roku 2003 provozuje vlastní laboratoř, v níž poskytuje kalibrace s akreditací pro délky, úhel, teplotu, tlak, vlhkost, váhy, závaží , moment síly a elektrických veličin. Je členem Kalibračního sdružení České republiky a Kalibračného združenia Slovenskej republiky.

Na MSV prezentovala PRIMA BILAVČÍK novinku FARO Edge ScanArm HD, který se vyznačuje vysokou rychlostí snímání ve vysokém rozlišení. Tento výrobek byl nominován na Zlatou medaili MSV. „Je to nejnovější přírůstek v produktové řadě laserových skenovacích systémů FARO. Díky novému laserovému liniovému skeneru FARO Laser Line Probe HD umožňuje skenovat vysokou rychlostí s vysokým rozlišením – to vše v kompaktním a snadno použitelném systému. Nové funkce umožňují skenovat různé typy povrchů včetně lesklých materiálů bez nutnosti zmatnění skenovaného povrchu. Kombinuje tak výhody měřícího ramene FARO Edge s FARO Edge ScanArm HD v jednom cenově dostupném mobilním měřícím a skenovacím systému. Používá se především v letecké a automobilové výrobě i kovovýrobě,“ řekl Petr Bilavčík, ředitel společnosti.

Další nominaci získal i Perth TOMOSCOPE, který se používá v počítačové tomografii. Jde o multisenzorový souřadnicový měřicí stroj, který má vertikální koncepci a pracuje na principu rentgenového záření v kombinaci s dalšími senzory. „Tomoscope umožňuje získání, zpracování a rekonstrukci 3D dílců ze složených pohledů na vytvoření interních a externích geometrií. Výhodou CT je schopnost získat za krátký čas velké množství bodů, meřených skrze vysoce přesný multisenzorový SMS. Stroj o takové konfiguraci je schopen nejenom měření přáístupových geometrií, ale stejně tak dobře i pro konvenční metodu, skryté rozměry, úhly a průměry ze struktury uvnitř dílce,“ uvedl Bilavčík.

Podle něho dosud nebylo možno provést kompletní a přesné měření rozpoznáním všech standardních geometrií, obecných ploch, vnitřních geometrií či nepřístupných částí dílce jako jsou skryté hrany nebo zápichy bez destrukce dílce. Systém funguje tak, že se obrobek umístí na otočný stůl, leží tedy v paprsku vycházejícího z rentgenového zářiče. Jeho profil je detekován na detektoru, který jej přepočítá z rentgenového obrazu do digitálních 2D obrazů pro další zpracování. Objekt je poté otáčen o 360 stupňů a rentgenové obrazy jsou snímány v mnoha pozicích otáčení, následně je zrekonstruován síť 3D bodů a zobrazen jako ucelený dílec.

Datum: 18.9.2015 18:00:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště