Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

NenoVision vystaví na stánku VUT unikátní mikroskop s trojrozměrným zobrazením

 

Doplněk k elektronovým mikroskopům, který s využitím principu mikroskopie atomárních sil rozšiřuje možnosti elektronového mikroskopu o 3D zobrazování s hloubkovou analýzou reliéfu měřeného vzorku, představí na stánku Vysokého učení technického v Brně nově založená spin-off firma NenoVision.

Nová metoda, kterou firma vyvinula, umožňuje tzv. korelativní zobrazování, které bylo v této oblasti mikroskopie prakticky nemožné. Korelativní zobrazování dokáže sloučit a analyzovat obrázky pořízené dvěma různými metodami a v současné době je jedním z trendů v oblasti moderních zobrazovacích technik.

„V principu se jedná o krabičku o velikosti přibližně 15x9x5 centimetrů, která se dvěma šrouby přimontuje na manipulátor elektronového mikroskopu a posílá do počítače data o povrchu vzorku tak, aby byl vidět povrch i v 3D rozměru. Pro řadu aplikací je to nezbytně nutné,“ popisuje velmi jednoduše svůj první produkt LiteScope Jan Neuman, jeden ze zakladatelů NenoVision.

Při jednom měření v mikroskopu tak lze získat násobně větší objem informací, což umožní výrazně lepší studium a vyvoj mikro a nano zařízení. „Ta dnes nalezneme takřka v každé elektronice, telefonech či počítačích,“ vysvětlil Radimír Vrba, ředitel CEITEC VUT. Další neopomenutelnou výhodou unikátního mikroskopu je jeho pořizovací cena, která je až pětkrát niižší oproti konkurenci.

Již nyní se může LiteScope pochlubit prvním úspěchem. Díky inovaci, kterou do oblasti mikroskopie přináší, získali její zakladatelé jako vůbec první grant SME Instrument Brno. Město jím podporuje projekty, jejichž kvalitu potvrzují nezávislí hodnotitelé Evropské komise udělením hodnocení „Seal of Excellence“.

LiteScope vystaví firma NenoVision na strojírenském veletrhu na stánku č. 33 Vysokého učení technického v Brně v pavilonu Z.

Datum: 23.9.2016 10:14:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště