Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
7.-11.10. 2019

Mezinárodní strojírenský veletrh

Německé firmy přikládají MSV velkou váhu

 

Podle představitelů Česko-německé obchodní a průmyslové komory je MSV nejvýznamnější platformou pro průmyslové inovace a obchod ve střední a východní Evropě.  V letošním roce se v Brně představuje přibližně 550 německých vystavovatelů, spoluvystavovatelů, zastoupených firem a společností s německým původem.

Německo je na MSV tradičně největším zahraničním vystavovatelem. Letos je přímo zastoupeno více než 250 vystavovateli, ale ještě více firem s německým původem se prezentuje  prostřednictvím svého českého zastoupení. „Vystavuje tu opravdu obrovské množství německých společností. Většina z nich se účastní pravidelně, ale pokaždé přijíždějí i nové firmy. Každoroční přítomnost tolika německých firem jasně dokazuje, že tento veletrh je výborným místem pro jejich business a zároveň ke vstupu na trhy střední a východní Evropy,“ míní Bernard Bauer, výkonný člen představenstva Česko-německé obchodní a průmyslové komory (ČNOPK).

Jak dodává, Česká republika je pro německé strojírenské podniky velmi důležitým odbytovým trhem a také výrobní lokalitou. To se odráží na zájmu o MSV, který podle Bauera poskytuje celému průmyslu ve střední a východní Evropě platformu pro inovace. „Žádný jiný veletrh v tomto regionu nenabízí širší a bohatší spektrum inovativních nápadů a produktů. Toho jsou si němečtí vystavovatelé dobře vědomi a prezentují se zde v nejlepším možném světle,“ uvedl B. Bauer.

Němečtí partneři oceňují, že se letošního MSV účastní 150 firem z oblasti výzkumu, vývoje, transferu technologií a služeb pro průmysl. Otevírají se tak cesty ke spolupráci v oblasti vývoje inovací, na kterou Německo klade velký důraz. „Již třetím rokem zde vystavuje Spolkové ministerstvo vzdělávání a výzkumu. Na jeho stánku se představují německé výzkumné instituce a hledají kontakty s českými partnery – firmami i výzkumnými institucemi – za účelem budoucí spolupráce. Tyto vztahy jsou nesmírně cenné a důležité, protože Německo na tomto veletrhu nechce prezentovat jen produkty, ale také možnosti spolupráce v oblasti výzkumu a vývoje,“ zdůraznil prezident ČNOPK Rudolf  Fischer a připomněl, že zde každoročně probíhá také matchmaking, rozhovory s českými partnery, kde se hledají konkrétní možnosti spolupráce. „Na minulých dvou ročnících již bylo navázáno mnoho takových kontaktů, ale hovořit o výsledcích této spolupráce je ještě brzy, protože jde o dlouhodobé věci. Jde o to najít společné zájmy, vyměnit se příklady nejlepší praxe pro zvýšení konkurenceschopnosti a inovačního potenciálu. Dát dohromady lidi a instituce pro budoucí kooperaci prospěšnou oběma stranám a zemím je typickou platformou takovýchto průmyslových veletrhů,“ konstatoval Rudolf Fischer, který MSV v Brně navštívil již počtvrté.

ČNOPK nabízí podporu podnikatelům z obou zemi při vstupu na druhý trh a pomáhá s vyhledáním potenciálních obchodních partnerů. MSV v jejích aktivitách hraje významnou roli a komora zde pravidelně organizuje setkání představitelů průmyslových firem či výzkumných institucí z obou zemí.

Datum: 8.10.2013 15:57:00


Současně také

Transport a Logistika
7.-11.10. 2019


ENVITECH
7.-11.10. 2019

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště