Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Nejsložitější CNC dlouhotočný automat má deset os

 

Firma TAJMAC – ZPS a.s. prezentovala kromě otočného automatu MANURHIN KMX  816 CLEVER, který obdržel Zlatou medaili, i nejsložitější,  nejvýkonnější  a nejlevnější  CNC dlouhotočné automaty na obrábění dílců z tyčového materiálu, ze čtyřhranu i šestihranu. Tyto automatické soustruhy s posuvným vřeteníkem rozšířily výrobní program TAJMAC-ZPS a. s. po akvizici fy MANURHIN K’MX v roce 2004 a převedením výroby z Mulhouse do Zlína.

Nejlevnějším je dlouhotočný automat MANURHIN K’MX 413, který je určen pro obrábění malých součástí v rozsahu ø 2-16 mm. Jedná se o vysoce dynamický stroj, vynikající v porovnání s CNC revolverovými soustruhy svou bezkonkurenční produktivitou. Stroj dále vyniká vysokou přesností obrábění a dosahovanou kvalitou opracovaného povrchu. K’MX 413 je dodáván jako kompletně vybavený stroj ve standardu a je okamžitě připravený k obrábění. Sekundární vřeteno, poháněné nástroje jsou zahrnuty ve standardní výbavě stejně tak i podavač tyčí. Lehká kinematika a poslední generace CNC zajišťují jednoduché a rychlé programování redukující čas potřebný pro seřizování. Se 2 elektrovřeteny, 3 poháněnými nástroji, C-osou a až 12 pevnými nástroji je K’MX 413 schopen obrábět i složité dílce.

Nejvýkonnějším je dlouhotočný automat MANURHIN K’MX 732 EVO je určen pro produktivní obrábění součástí z tyče o maximálním průměru 32 mm. Vzhledem k vrtání vřetene 37 mm není nutná úprava konců tyče na menší průměr pro uchycení kleštinou podavače tyčí. Stroj je standardně vybaven dvěma elektrovřeteny, rotačním vodícím pouzdrem, synchronizovaným s hlavním vřetenem. Sedm lineárních CNC os a dvě rotační CNC osy umožňují obrábět produktivně jednodušší i složitější dílce. Díky konstrukčnímu řešení stroje lze obrábět až čtyřmi nástroji současně.

„Deset os má nejsložitějším z řady strojů je dlouhotočný automat K’MX SWING, jenž  je určen k obrábění složitých součástí z tyčového materiálu až do ø 32 mm.  Stroje K’MX SWING umožňují obrábět dílec až 4 nástroji současně a posuvný vřeteník se zdvihem 250 mm umožňuje na jediné upnutí kleštiny obrobit hned několik dílců za sebou. Rychlý přechod z jednoho dílce na druhý umožňuje až 23 nástrojových poloh. Protože 14 z těchto poloh může být poháněných, dokáže stroj ve své nejbohatší výbavě obrobit na hotovo i ty nejsložitější dílce, které dnes mnohé z firem obrábí na několik operací na různých typech obráběcích strojů,“ uvedl Tomáš Dederle, ředitel divize Manurhin . Společnost TAJMAC-ZPS, a.s. je plně integrovaná a vyspělá mezinárodní společnost s dlouholetou tradicí a s vysokou úrovní know-how.

Datum: 18.9.2015 19:00:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště