Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Na výstavišti vystavuje celý svět. Polovina vystavovatelů je zahraničních

 

Polovina z více než 1660 vystavovatelů přijela na brněnské výstaviště ze zahraničí. Nejvyšší zájem je tradičně z Německa, ale necelá stovka firem přijela z Číny a přes padesát vystavovatelů dorazilo z Indie. Zajímavostí je vůbec první oficiální expozice Maďarska se 13 strojírenskými firmami. Téměř stovka vystavovatelů zamířila do Brna ze Slovenska, rekordní účast hlásí Rakousko. V pavilonu V najdete vyslance italského strojírenství, už tradičně se představují také špičkové francouzské technologie.

Opět silná Čína

Téměř sto vystavovatelů zamířilo do Brna z Číny. Polovina z nich organizovaná CCPIT MSC se představuje na téměř 700 m². Tyto společnosti jsou z provincie Zhejiang (česká transkripce Če-ťiang), Guizhou (Kuej-čou), provincie Fujian (Fu-ťien), provincie Liaoningu (Liao-nin-ku), provincie Jiangsu (Ťiang-su) a dalších. Zhejiang se nachází v jihovýchodní Číně. Je to jedna z nejmenších provinčních politických jednotek v Číně, ale je také jednou z nejlidnatějších a nejbohatších. Hlavní komoditou v exportu provincie Zhejiang jsou elektromechanické výrobky náročné na kvalitní pracovní sílu, a výrobky špičkových technologií. Výrobky, které spoluvystavovatelé představují v letošním roce, jsou zejména hydraulické prvky a systémy, motory, čerpadla, průmyslové armatury, převodovky či nářadí.

Provincie Guizhou Je to první celostátní komplexní pilotní oblast velkých dat v Číně, národní pilotní oblast ekologické civilizace a vnitrozemská pilotní oblast otevřené ekonomiky. Již 7 po sobě jdoucích let se umístila na třech největších celostátních burzách v oblasti ekonomického růstu. V současné době Guizhou intenzivně rozvíjí průmyslová odvětví velkých dat, výroby zařízení, letectví a kosmonautiky, elektronických a informačních, biofarmaceutických, nových materiálů atd. V Guizhou se nachází také pětisetmetrový clonový sférický radioteleskop (Aperture Spherical Radio Telescope – zkratka FAST, „oko nebes“). Vláda provincie Guizhou letos věnovala účasti na MSV velkou pozornost. Do Brna přijelo představit své výrobky 16 společností z provincie. Vystavovanými výrobky jsou převážně ložiska, ozubená kola, obráběcí stroje, zařízení na výrobu elektrické energie atd. Také v letošním roce přichází na MSV několik reprezentativních společností, jako je GuiZhou Meiling Power Sources Co., Ltd, která je hlavním výrobcem speciálního chemického zdroje energie pro letectví a speciální zařízení v Číně, rovněž vybavení klíčových laboratoří pokročilých chemických zdrojů elektrické energie. Společná expozice firem z Guizhou je umístěna v pavilonu Z, stánky 65-66.

Největší zájem z Německa

Již tradičně se nejvíce zahraničních vystavovatelů přihlásilo z Německa. Celý článek najdete ZDE.

Inovativní Slovensko

Na 61. ročníku MSV v Brně se představí více než 80 slovenských vystavovatelů. Díky podpoře Ministerstva hospodárstva SK a Slovenské agentury pro rozvoj investic a obchodu se vedle tradičních vystavovatelů představí i střední a malé slovenské podniky či perspektivní start-upy. Slovenští vystavovatelé přivezou inovativní řešení pro digitalizaci a optimalizaci výroby, nejrychlejší 3D skener či odolný ultralehký kontejner. Další informace ZDE.

Rekordní Rakousko

Veletrhu MSV se letos účastní rekordní počet rakouských firem v oficiální skupinové expozici, kde své produkty a řešení představuje patnáctka rakouských vystavovatelů. Expozice pod hlavičkou Obchodního oddělení Rakouského velvyslanectví je rovněž jubilejní - za posledních deset let prošlo expozicí s logem Austria na stovku firem. Rakouský stánek nabízí hned několik přelomových novinek a unikátních technologií. Firma Tofmotion v Brně představuje kameru využívající technologii time-of-flight. Tato kamera poskytuje široké možnosti využití při zajištění bezpečné interakce člověka a stroje a nalezne uplatnění rovněž v oblasti autonomního řízení a v logistice. Další světový unikát s velkým potenciálem při konstrukci vozidel bez řidiče představila světu nedávno společnost MTA-Systems. Jedná se o řiditelný náboj hnacího kola, který tvoří dva motory. Jeden zajišťuje pohon a druhý řízení a k jeho klíčovým vlastnostem patří velmi malá prostorová náročnost a minimální poloměr otáčení. Místo na rakouském stánku si s předstihem zajistila také řada firem, které lze na MSV potkat každoročně. Společnost KEBA se například snaží reagovat na neuspokojenou poptávku po kvalifikovaných pracovních silách a představuje možnost nahrazení ručního broušení a leštění robotickým řešením.

Indie stojí o spolupráci

Konfederace indického průmyslu (CII) a Rada pro podporu exportu techniky (EEPC) Indie s podporou ministerstva obchodu a průmyslu indické vlády zastřešují oficiální indickou účast hned několika expozicemi na 61. mezinárodním strojírenském veletrhu 2019 v Brně. Indie se veletrhu účastní pěti desítkami vystavovatelů, kteří se zaměřují na široké spektrum produktů a služeb souvisejících se strojírenstvím, průmyslem 4.0, digitální továrnou a dalšími tématy veletrhu. Celý text ZDE.

Itálie ve „véčku“

V pavilonu V se už tradičně na velké ploše rozkládá Area Italia, tedy prezentace italských vystavovatelů. Italsko-česká obchodní a průmyslová komora Camic, která patří mezi největší zahraniční komory v České republice, jich na oficiální expozici přivedla devět. Celkem se však MSV účastní na osm desítek italských společností, včetně jejich českých zastoupení. V Area Italia najdou zájemci zástupce výrobců komponentů pro průmyslovou mechanizaci, dále výrobce brusiv či kotoučů. Je zde například významná firma Cosberg či Camozzi Automation.

Francouzská špička

Kompletní zprávu o francouzských vystavovatelích najdete ZDE.

Maďarsko poprvé jako oficiální účast

Strojařské firmy vyslalo do Brna taktéž Maďarsko. Jde o historicky první oficiální účast této země na MSV. Celý text najdete ZDE.

Své zastoupení má na brněnském výstavišti i Baskicko. A opomenout nelze ani Rusko, v úterý pořádá celý Bussiness Day. V pavilonu Z najdou zájemci například expozici St. Petersburgu, která představí nejen průmyslové možnosti tohoto města.

Datum: 7.10.2019 14:00:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště