Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

Na MSV se vzdělává přes 200 elektrotechniků

 

Třídenní setkání se postupně věnuje tématům bezpečnost elektrických strojních zařízení, údržba elektrických strojních zařízení a povinnosti výrobce rozvaděčů. Tradiční doprovodný program pro odborníky z oblasti elektrotechniky připravila společnost L.P. Elektro.

Setkání je koncipováno tak, aby obsáhlo celé spektrum elektrotechnických činností. Mezi účastníky jsou elektrotechničtí odborníci z oblastí projekce, montáže, obsluhy, údržby i revize. První den proběhly přednášky na téma bezpečnost elektrických strojních zařízení, které na výstavišti vyslechli nejen pracovníci údržby, ale také bezpečnostní technici, revizní technici, projektanti a výrobci rozvaděčů. Aktuální legislativu EU a ČR souhrnně prezentoval František Valenta, zpracovatel evropských harmonizovaných norem pro elektrická zařízení strojů a výrobních linek. Mj. vysvětlil rozdíly při posuzování bezpečnosti podle různých norem a nařízení vlády a v závěru přednášky se věnoval základním principům posuzování rizika strojních zařízení.

Čtvrteční seminář patřil problematice údržby elektrických strojních zařízení. Přednášky Jiřího Sluky z Technické inspekce ČR a lektora společnosti L.P. Elektro Zdeňka Charváta osvětlily aktuální předpisy, obvyklé popisy provozu strojních linek v automobilovém průmyslu i základní pravidla pro provádění údržby, oprav, kontrol a revizí. Posluchači se seznámili také s pravidly pro vypracování místního provozního předpisu, který má zajistit pokud možno plynulý, málo poruchový a zejména bezpečný provoz elektrického zařízení strojní linky. Technikou pohonů a servo aplikací se zabýval referát Bohumíra Haleše ze společnosti Lapp Kabel.

Setkání završí páteční seminář na téma povinnosti výrobce rozvaděčů dle LVD. Přednášející Josef Honzík ze společnosti Instalace Praha představí postup ověřování a zkoušení rozvaděčů při jejich výrobě dle nové řady norem platné od letošního roku. Posluchači se zároveň dozvědí, jak zhotovit dokumentaci k jejich předání včetně prohlášení o shodě. Akce je určena pro všechny pracovníky odpovědné přípravu výrobu rozvaděčů, pro projektanty a osoby vydávající prohlášení o shodě.

Celkem se během tří dnů na brněnském výstavišti proškolí přibližně 250 odborníků z různých oblastí elektrotechnické praxe. Po dopoledním programu přednášek vždy zůstane posluchačům dostatek času na prohlídku veletrhu a jeho novinek.

Datum: 2.10.2014 15:31:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště