Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Na Kontakt-Kontrakt poprvé přijeli zástupci z Jižní Korei

 

Celkem 276 zástupců firem, z nichž je 110 ze 24 zemí  se účastní dvoudenního projektu Kontakt-Kontrakt, který začal dnes v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Během této akce se uskuteční na 800 jednání, kterých se účastní také 43 přímých vystavovatelů MSV i zástupců 10 regionálních kanceláří Czech Trade. Tuto prestižní akci pořádá Regionální hospodářská komora Brno.


 „Tato akce se stále rozšiřuje, novinkou letošního ročníku je účast jihokorejských firem. Tato země je hlavním partnerem MSV 2015. Jednají zde například i zástupci společností z Indie, Lucemburska, Nigérie, Saudské Arábie, Ruska i Ukrajiny. Největší zastoupení mají firmy ze Slovenska, Rakouska a Maďarska. Regionální hospodářská komora Brno pro účastníky připravila dlouhodobou kompaktní platformu pro stimulaci mezinárodní spolupráce,“ uvedl Radek Kopecký, manažer projektu Kontakt-Kontrakt.  Podle něho účelem není pouze první osobní setkání potenciálních partnerů u jednacího stolu, ale i dlouhodobá příprava, asistence a podpora poskytovaná prostřednictvím organizátorů a partnerů včetně sítě EnterpriseEurope Network, a to před, během a po vlastní akci v podobě balíčků činností a služeb. Cílem je dovézt nastartovaná jednání do předkontraktační a kontraktační úrovně v podobě uzavřených dohod o spolupráci.

O důležitosti této akce svědčí i to, že ve zpětné vazbě 80 procent účastníků deklaruje uzavření dohody nebo pokračování v dalším jednání. Ukazuje se, že projekt, jehož podstatou je dostat v jeden čas a na jedno místo k jednacímu stolu dva partnery, má velký úspěch. Tato akce tak pokračuje na MSV ve své úspěšné tradici. Důležité také je, že exportní aktivity mohou navíc projednat s regionálními kancelářemi agentury CzechTrade. Jedním z účastníků je například AGRO-EKO, která se už od svého vzniku roku 1992 orientuje na tři hlavní směry. Jde o stavby, technologické dodávky a další služby v oblasti životního prostředí. Patří tam zejména dodávky technologií pro zpracování biologicky rozložitelných odpadů s jeho následným využitím. Hlavním technologickým zařízení je aerobní fermentátor určený ke zpracování všech druhů běžně kompostovaných odpadů. Výrobní náplní firmy je též zpracování projektových dokumentací v oblasti životního prostředí. Tato firma řeší i výzkum v oblasti zpracování biologicky rozložitelných odpadů.  České družstvo DUP se zase zabývá komplexními službami v oblasti přesného střihu technologie Feinblanking – výroba nástrojů pro přesný střih, omílání, technologie chemického leštění, klasické lisování, elektroerozivní řezání apod.

Kontakt–Kontrakt se koná na podporu především malých a středních firem a jejich subdodavatelů pro upevnění vzájemných obchodních vazeb a uzavření nových spoluprací, a to i v mezinárodním měřítku. Podstatou celé akce je dlouhodobá a intenzivní příprava pro rychlé a efektivní vyhledání obchodních partnerů s minimalizací vstupních nákladů a náročných příprav, přitom ale s jistotou aktivních obchodních schůzek se žádoucími partnery. Úspěch akce byl předurčen díky kvalitní organizaci ve všech fázích přípravy v rámci sítě EnterpriseEurope Network a ve spolupráci se společností Veletrhy Brno, a. s. Kontakt–Kontrakt je výslednicí dlouhodobé přípravy. Veletrhy Brno patří k největším ve střední Evropě a Kontakt-Kontrakt je pouze doplňkovou záležitostí příprav jednotlivých kontaktů. Firmy se na veletrhu setkávají a vědí o sobě. Kontakt-Kontrakt tak podporuje jak veletrhy, tak i prezentaci členských firem brněnské komory a partnerů ze zahraničí.

Datum: 14.9.2015 14:50:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště