Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Na Dni Moskvy se prezentovalo 11 firem

 

Celkem 11 moskevských firem se prezentovalo v rámci Dne Moskvy, který se uskutečnil v pavilonu A1 při Mezinárodním strojírenském veletrhu. Ruská federace patří k prioritním zemím v rámci exportní strategie České republiky.

V rámci Dne Moskvy se konaly rusko-české obchodní rozhovory. Týkaly se vědy, průmyslové politiky a podnikání města Moskvy. Zúčastnili se jich obchodní zástupci Ruské federace v České republice, Jihomoravského inovačního centra, představitelé města Brna a Svazu strojírenské technologie ČR. Úvodní projev měl vedoucí delegace Magistrátu města Moskvy. Na zahájení byla prezentována expozice Magistrátu města Moskvy a zúčastněných firem se zaměřením na perspektivní inovativní produkty, technologie a zařízení.

Zejména v posledních letech objem vzájemného obchodu roste. Zatímco v roce 1993, kdy se konal historicky první Obchodní den Ruské federace, byl obrat 1,8 mld. USD, loni čísla hovoří o 14 mld. USD. Tento pozitivní trend potvrdil i ministr průmyslu Jiří Cienciala, který označil současné česko-ruské vztahy za stabilní a bez bariér. V České republice stabilně vzrůstá zájem o spolupráci s Ruskem a analogický zájem lze pozorovat i na opačné straně. V cestě rozšíření této spolupráce ovšem často stojí překážky jako například problémy s vízy, nedostatečná znalost zákonů a podnikatelského prostředí druhého státu.

Firmy Ruské federace patří k lídrům mezi zahraničními investory v počtu firem, zaregistrovaných v ČR. Ruští investoři založili v Česku více než 17 tisíc větších i menších společností.

Datum: 9.10.2013 17:01:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště