Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Na akci Kontakt-Kontrakt se uskutečnilo rekordních 1800 jednání

 

V termínu od 30.9. do 1.10.2014 vyvrcholila čtvrtá část aktivit projektu Kontakt-Kontrakt s předem připravenými schůzkami během Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně. Do jihomoravské metropole se sjelo 347 firem z 19 zemí, pro něž Regionální hospodářská komora Brno připravila 1800 schůzek.

„Tato akce se stále rozšiřuje, letos nově jednají na veletrhu zástupci z Indie, Číny a některých zemí Evropské unie. Ze SNS se jej účastní například delegace z Ruska a Ukrajiny. Letos jsme zapojili do této akce i tzv. nákupčí firem, což je novinka. Ti zde uskutečňují obchod pro malé a střední firmy. Je zde například nákupčí z firmy Siemens a další jeho kolegové ze společností z Maďarska a Německa, kteří hledají v České republice partnery na dodávky požadovaných produktů,“ řekl Oto Hrdlička, vedoucí oddělení zahraničních vztahů.  Podle něho hospodářská komora Brno pro ně připravila dlouhodobou kompaktní platformu pro stimulaci mezinárodní spolupráce. Jejím účelem není pouze první osobní setkání potenciálních partnerů u jednacího stolu, ale i dlouhodobá příprava, asistence a podpora poskytovaná prostřednictvím organizátorů a partnerů včetně sítě Enterprise Europe Network, a to před, během a po vlastní akci v podobě balíčků činností a služeb. Cílem je dovézt nastartovaná jednání do předkontraktační a kontraktační úrovně v podobě uzavřených dohod o spolupráci.

„Neměl jsem tušení, jakých rozměrů a kvality akce s tak strohým názvem dosáhne. Je to rozsahem záležitost přesahující význam kraje a pro Hospodářskou komoru ČR je to dobrý způsob, jak o sobě dát vědět nejen v ČR, ale i v rámci evropského regionu,“ řekl při návštěvě této akce prezident HK ČR Vladimír Dlouhý. Akce Kontakt-Kontrakt se aktivně zúčastnily i fakulty Vysokého učení technického v Brně a Mendelova univerzita. Cílem bylo podpořit vzájemné vzdělávací a výzkumné aktivity vedoucí ke zvýšení konkurenceschopnosti podniků, přiblížení se potřebám praxe a vytvoření silnějších vazeb mezi průmyslem, univerzitami a výzkumem. Exportní aktivity bylo dále navíc možné projednat se zahraničními kancelářemi agentury CzechTrade v Chorvatsku, Maďarsku, Srbsku, Polsku a Rakousku. Řada účastníků využila možnost konzultovat své podnikatelské záměry i s pracovníky České exportní banky či společnosti CzechInvest.

Kontakt–Kontrakt se koná na podporu především malých a středních firem a jejich subdodavatelů pro upevnění vzájemných obchodních vazeb a uzavření nových spoluprací, a to i v mezinárodním měřítku. Podstatou celé akce je dlouhodobá a intenzivní příprava pro rychlé a efektivní vyhledání obchodních partnerů s minimalizací vstupních nákladů a náročných příprav, přitom ale s jistotou aktivních obchodních schůzek se žádoucími partnery. Úspěch akce byl předurčen díky kvalitní organizaci ve všech fázích přípravy v rámci sítě Enterprise Europe Network a ve spolupráci se společností Veletrhy Brno, a. s. Kontakt–Kontrakt je výslednicí dlouhodobé přípravy. Z těchto jednání v předcházejících ročnících, asi 20 až 30 procent kontaktů pokračuje. Zhruba 10 procent se realizuje v předkontraktačních jednáních. Veletrhy Brno patří k největším ve střední Evropě a Kontakt-Kontrakt je pouze doplňkovou záležitostí příprav jednotlivých kontaktů. Firmy se na veletrhu setkávají a vědí o sobě. Kontakt-Kontrakt tak podporuje jak veletrhy, tak i prezentaci členských firem brněnské komory a partnerů ze zahraničí.

Datum: 1.10.2014 14:36:00

Současně také

Transport a Logistika
8.-12.11. 2021


ENVITECH
8.-12.11. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště