Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
7.-11.10. 2019

Mezinárodní strojírenský veletrh

MSV je i slovenský veletrh

 

„I dvacet let po rozdělení Československa vnímáme Brno jako naše město,“ prohlásil ve svém projevu na zahájení 55. mezinárodního strojírenského veletrhu ministr hospodářství Slovenské republiky Tomáš Malatinský.

Pane předsedo vlády, vážení kolegové ministři, vážený pane náměstku ministra z dalekého Turecka, vážené dámy a vážení pánové!

Slovensko neporušilo tradici, a jak už zde bylo řečeno, veletrh stále nese přívlastek československý, takže se Slovensko tohoto strojírenského veletrhu zúčastňuje nepřetržitě po celou dobu jeho existence.

Skutečnost, že už 55 let trvá zájem slovenských firem a podnikatelů vystavovat svoje výrobky na tomto místě, jednoznačně svědčí o tom, že si tato akce udržuje pozici renomovaného průmyslového veletrhu. I dvacet let po rozdělení Československa vnímáme Brno jako naše město, jako město, kde se vyplatí vystavovat a prezentovat to nejlepší, co máme. Proto tradičně patříme k největším vystavovatelům, což nám umožňuje i prezentaci formou Národního dne Slovenské republiky. O významu veletrhu svědčí i to, že zde dnes organizujeme zasedání již páté meziresortní konzultační komise mezi Ministerstvem hospodářství SR a Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

Nikdo nepochybuje, že průmysl je jedním z nejdůležitějších odvětví hospodářství nejen na Slovensku, ale i v celé Evropské unii. Pokračujeme v tradici Československa a myslím si, že se dnes nemusíme za strojírenský ani automobilový průmysl stydět, a to jak v Čechách, tak na Slovensku. Navzdory dobrým loňským výsledkům v obchodní bilanci, na kterých má významnou zásluhu právě průmysl, slovenská průmyslová výroba potřebuje výrazně inovovat. Zazněly tu vize a ty se naplňují inovacemi. Přál bych si, abychom na tomto veletrhu měli i velké cíle a ideály a abychom tu paralelně řešili také malé krůčky, kterými se k těmto cílům dostaneme.

Slovensko si uvědomuje důležitost společné průmyslové politiky Evropské unie. Je třeba vytvářet nástroje pro zapojování podnikatelských subjektů do globálního obchodního řetězce a odstraňovat například netarifní překážky při vstupech na trhy třetích zemí. Aspekty ochrany životního prostředí by měly vytvářet tlak i na dodavatele ze třetích zemí tak, aby konkurenceschopnost byla rovnoměrná a nečelili jsme například takovým negativním jevům, jako je environmentální dumping apod.

Jsem přesvědčený, že právě mezinárodní veletrhy jsou vhodným místem pro hledání impulsů k naplnění těchto očekávání. Takovéto akce nabízejí prostor k rychlému porovnání nejnovějších trendů. Dávají i odpovědi, zda firmy tyto trendy zachytily. Proto účastníkům přeji hodně námětů zejména na spolupráci při zavádění nejnovějších trendů a inovací, protože inovace přinášejí podnikům konkurenční výhodu, a o tu nám jde.

Děkuji za pozornost.

Datum: 8.10.2013 15:57:00


Současně také

Transport a Logistika
7.-11.10. 2019


ENVITECH
7.-11.10. 2019

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště