Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
13.–17. 9. 2021

Mezinárodní strojírenský veletrh

MSV: „Exportní dům“ nabídne kompletní informace o státní podpoře exportu

 

Novinkou letošního Mezinárodního strojírenského veletrhu je to, že exportéři budou mít možnost získat všechny potřebné informace o státní podpoře exportu na jednom místě. Na volné ploše F brněnského výstaviště firmy najdou tak zvaný „Exportní dům“. Jde o společný stánek EGAP a Ministerstva zahraničních věcí. Exportéři tak budou mít veškerý servis a služby pod jednou střechou. Kromě zástupců MZV a EGAP budou totiž na stánku k dispozici po celou dobu veletrhu také zástupci Klientského centra pro export a experti z Ministerstva průmyslu a obchodu a CzechTrade.

Od úterý 4. 10.  do čtvrtka 6. 10. pak v Exportním domě mají firmy možnost individuálních konzultací svých exportních projektů.  A to s obchodními rady velvyslanectví ČR v Astaně, Moskvě, Pekingu, Rijádu, Teheránu, Washingtonu a Haagu. Termíny pro tyto konzultace je možné domluvit předem – a to buď zasláním mailu na adresu info@egap.cz, nebo na telefonním čísle 222 103 154. 

Kromě obchodních jednání a individuálních konzultací se v Exportním domě uskuteční v úterý 4. října od 12:30 hodin „Setkání s nizozemskými obchodními partnery“ a od 15:30 hodin proběhne seminář „Kazachstán – obchodní příležitosti pro české firmy“.

V rámci programu Exportního domu pořádá Česká rozvojová agentura dne 4. 10. 2016 od 11:00 tiskovou konferenci na téma „Zapojování soukromého sektoru do projektů zahraniční rozvojové spolupráce". Cílem tiskové konference je představit činnost České rozvojové agentury a sdělit veřejnosti novinky v programu rozvojově-ekonomického partnerství (tzv. B2B), které umožní českým firmám lépe expandovat na zahraniční trhy, naplňovat investiční potenciál ve třetích zemích a zároveň naplňovat udržitelné cíle rozvoje, tzv. SDGs. Na konferenci vystoupí pan Martin Tlapa, náměstek ministra zahraničních věcí ČR, a pan Michal Kaplan, ředitel České rozvojové agentury. Česká rozvojová agentura také představí své nové webové stránky.  Bližší informace poskytne Filip Šebek, ČRA, tel. 776 160 952.

Následující den proběhne prakticky zaměřený „Den obchodních příležitostí s rozvojovým světem" - tato akce se uskuteční 5. října 2016 od 9:00 do 17:30  opět v Exportním domě na volné ploše F.

Během ní se budou moci zájemci dozvědět více o možnostech zapojení soukromého sektoru do zahraniční rozvojové spolupráce ČR. K dispozici bude návštěvníkům manažerka programu rozvojově-ekonomického partnerství  Barbora Latečková.

Odborné konference v rámci doprovodného programu

Možností využít konzultací a služeb na stánku EGAP a MZV  ale nabídka pro exportéry rozhodně nekončí. V rámci doprovodného programu Mezinárodního strojírenského veletrhu se uskuteční dvě velké konference zaměřené právě na podporu našich vývozců.

Exportní konference: „Strojírenství: základ úspěchu českého exportu“ se bude konat dne 4. října 2016 od 14:00 hodin v Pavilonu E (sál E4).

Na její přípravě se podílejí MPO, MZV, EGAP, ČEB a Svaz průmyslu a dopravy ČR. Vystoupí zde např. náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl, náměstek ministra zahraničních věcí  Martin Tlapa a generální ředitel Exportní garanční a pojišťovací společnosti Jan Procházka.

Exportní konference: „ÍRÁN: PERSPEKTIVNÍ TRH PRO ČESKÉ FIRMY“ se bude konat dne 5. října 2016 od 11:00 v Pavilonu E (sál E4). 

Na  přípravě této konference se podílejí MPO, MZV, EGAP a Hospodářská komora ČR. Vystoupí zde např. náměstek ministra průmyslu a obchodu Vladimír Bärtl, náměstek ministra zahraničních věcí Martin Tlapa, prezident Hospodářské komory ČR Vladimír Dlouhý, generální ředitel EGAP Jan Procházka a obchodní rada velvyslanectví ČR v Teheránu Pavel Kalina.

Obě konference organizačně zajišťuje agentura HATcom a už nyní se na ně můžete přihlásit na adrese info@hatcom.cz. Detailní informace získáte také na tel. čísle 222 103 154.

Datum: 27.9.2016 10:23:00

Současně také

IMT
13.–17. 9. 2021


FOND-EX
13.–17. 9. 2021


WELDING
13.–17. 9. 2021


PLASTEX
13.–17. 9. 2021


PROFINTECH
13.–17. 9. 2021

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště