Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV 2016 s účastí 1700 průmyslových firem

 

Na brněnském výstavišti se připravuje mimořádně rozsáhlá přehlídka průmyslových technologií. Účast vystavovatelů bude nejvyšší od začátku ekonomické krize v roce 2008. Vedle českých firem - domácích výrobců i zástupců cizích značek - posílila také přímá zahraniční účast. Celkem bude zastoupeno 35 zemí a mezi přibližně 1700 vystavovateli bude polovina zahraničních. Pořadatelé očekávají, že ve dnech 3. až 7. října brněnské výstaviště navštíví nejméně 75 tisíc odborníků z různých průmyslových oborů.

Čína ve velkém stylu, ale i další početně zastoupené státy

Česká ekonomika roste a průmysl ve velkém investuje do nových technologií, což se pozitivně projevuje v zájmu zahraničních vystavovatelů o účast na MSV. Podíl zahraničních účastníků se poprvé v historii přiblíží téměř k 50 procentům.  Zásluhu na tom má i početná účast firem z Číny, která byla vyhlášena partnerskou zemí MSV 2016. Přihlášeno je více než 150 čínských průmyslových firem z Pekingu, Šanghaje a dalších průmyslových center, jen samotná čínská národní expozice letos obsadí celý pavilon A1 a další čínské firmy se budou prezentovat v pavilonu H. V rámci doprovodného programu proběhne mj. Česko – čínské průmyslové fórum, B2B jednání s českými partnery a slavnostní Čínský večer.

Čínská účast je tak co do rozlohy vůbec nejrozsáhlejší zahraniční prezentací na letošním ročníku. Na počet firem je ovšem na prvním místě Německo, odkud přijede 274 vystavovatelů z toho 15 % nových účastníků. Nejvíce z nich se představí na veletrzích IMT (obráběcí stroje) a WELDING (svařování). 

Rozšířila se účast ze Slovenska, které opět chystá oficiální stánek o ploše 150 m2  a tradiční Slovenský národní den. Vůbec největší slovenskou expozici o ploše 200 m2 si objednala společnost Železiarne Podbrezová, která vystavuje v rámci oborového celku materiály a komponenty pro strojírenství. Další velké stánky budou mít vystavovatelé obráběcích strojů TRENS SK a po roce se vracející MAKINO. 

Velký nárůst zájmu pořadatelé registrují z Itálie. Největší expozice si pronajali tradiční italští vystavovatelé jako BLM, ADIGE (obor tváření) a MORETTO (zpracování plastů). K italským nováčkům patří například společnosti UNIVER (obor pneumatika a hydraulika), P.E.I. a OMCD (komponenty pro strojírenství). Společnou expozici sedmi italských firem zaštiťuje Italsko-česká obchodní a průmyslová komora.

Tradičně silné zastoupení budou mít také Rakousko a Švýcarsko. V pavilonu Z otevřou oficiální stánky Indie, kterou zastupuje Ministerstvo těžkého průmyslu, a Korea zastoupená agenturou KOTRA (Korea Trade-Investment Promotion Agency). Na veletrhu PLASTEX bude vůbec poprvé vystavovat Portugalský plastikářský svaz, který na rozsáhlém stánku předvede nabídku portugalských výrobců.  Zajímavostí je také účast společnosti z Íránu, která bude na ploše 45 m2 představovat svou produkci surových polymerů. Jde o první účast íránské firmy na MSV v novodobé historii, tj. po roce 1989.

Datum: 2.10.2016 20:45:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště