Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
3.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

MSV 2015 ukazuje průmysl budoucnosti

 

Návštěvníky 57. mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně čekají zajímavé  technologie, výrobky a služby z celého světa. O jejich přízeň se letos uchází 1504 vystavujících firem ze 32 zemí a zahraničních účastníků je téměř polovina - 47 procent. Největší účast má jako již tradičně Německo, odkud přijelo vystavovat 277 firem, dále následují Slovensko, Čína, Rakousko, Itálie a Švýcarsko. Expozice vystavovatelů zaplnily prakticky celé výstaviště včetně volných ploch a plně vytíženy budou i všechny konferenční sály, kde proběhne rekordních 70 doprovodných akcí. Během pěti dnů by podle očekávání mělo branami areálu projít nejméně 75 tisíc návštěvníků.

Mezinárodní strojírenský veletrh 2015 stojí v čele komplexu specializovaných veletrhů technologického zaměření. Souběžně se koná také Mezinárodní veletrh Transport a Logistika, který se na brněnské výstaviště vrátil po čtyřech letech. Technologická řešení pro oblast dopravy a logistiky prezentuje 95 firem ze šesti zemí a zahraničních účastníků je čtvrtina. Jejich stánky a také klíčový doprovodný prgram - středeční logistickou konferenci EULOG 2015 - návštěvníci naleznou v pavilonu A2. Premiérový Mezinárodní veletrh technologií pro ochranu životního prostředí ENVITECH má 42 vystavovatelů ze šesti zemí a dokonce 43% zahraniční účast, jeho stánky jsou umístěny v pavilonu V. Kdo chce vidět to nejzajímavější z novinek měřicí, řídicí a automatizační techniky, měl by se zaměřit na vystavovatele průřezového projektu AUTOMATIZACE, kterého se v osmém ročníku účastní 250 firem ze 13 zemí.

Jako “Special Guest MSV 2015” - speciální hosté ročníku - se představují Korejská republika a čínská provincie Hebei, které otevřely v pavilonu Z kolektivní expozice. S jejich nabídkami na spolupráci se můžete seznámit také na doprovodných seminářích, které proběhnou v úterý 15. září.

Zasedání vlády a VIP hosté

Ještě nikdy v historii nevěnovali představitelé státu MSV tolik pozornosti jako v letošním roce. V pondělí 14. září proběhne přímo na brněnském výstavišti mimořádné zasedání Vlády ČR na podporu českého průmyslu. Všichni ekonomičtí ministři se poté zúčastní každoročního Sněmu Svazu průmyslu a dopravy ČR, kde budou v přímé diskuzi s podnikateli obhajovat své dosavadní kroky a vysvětlovat plány na další podporu ekonomického růstu, technického vzdělávání aj. Zároveň již první den veletrhu pořadatelé očekávají návštěvu prezidenta Miloše Zemana.

Program zahajovacího dne vyvrcholí večerním oficiálním zahájením veletrhu v Rotundě pavilonu A. Při této příležitosti budou slavnostně vyhlášeny a předány tradiční Zlaté medaile MSV. Pět Zlatých medailí bude uděleno za nejlepší exponáty pěti oborových kategorií, šestá bude oceněním významné osobnosti za celoživotní tvůrčí technickou práci.

Zajímavosti ročníku

Mezinárodní strojírenský veletrh je díky vysoké koncentraci odborné veřejnosti vyhledávanou příležitostí k prezentaci toho nejprogresivnějšího na současné průmyslové scéně. Návštěvníci se mohou na vlastní oči seznámit s posledními novinkami i získat informace přímo od přítomných specialistů. Co byste si letos neměli nechat ujít?

Určitě návštěvu pavilonu A1, který se stane pavilonem inovací. Hlavním tématem MSV 2015 je Průmysl 4.0 jako nová etapa průmyslové revoluce. Systémy digitalizace výroby i budoucí automatizovaný a integrovaný průmysl přiblíží specializovaná výstava připravená ve spolupráci s Česko-měmeckou obchodníí a průmyslovou komorou.

Dále si v pavilonu A1 můžete prohlédnout největší tuzemskou výstavu 3D technologií s unikátními exponáty, které ilustrují využití špičkové aplikace robotů, 3D tisku, 3D skenování, modelování a obrábění. Zúčastnění odborníci budou po celou dobu veletrhu na živých ukázkách prezentovat například skenování pro účely plastické chirurgie, 3D tisk protéz, simulace obrábění robotem včetně high-speed cuttingu a množství specializovaných průmyslových aplikací zejména v automobilovém průmyslu.

Do třetice je do pavilonu A1 umístěn tradiční projekt Transfer technologií a inovací s přehlídkou nejzajímavějších výsledků výzkumných a vývojových projektů realizovaných na technických vysokých školách. Zároveň jde o nabídku tuzemských vědecko-výzkumných kapacit průmyslovým podnikům. Mezi účastníky jsou ČVUT v Praze, VUT v Brně, VŠB-TU Ostrava, TU Liberec a Západočeská univerita v Plzni - Projektové centrum.

V pavilonu Z se opět otevřel atraktivní ElectroPark, tentokrát ještě na větší ploše než loni a s vícero exponáty v chodu. Jde o doprovodnou výstavu projektu AUTOMATIZACE, která ukazuje aplikace automatizační techniky a robotiky v průmyslové praxi.

Do pavilonu Z jste zváni také na prezentaci vzorové balicí linky v projektu Helios Packaging Live. Díky spolupráci dodavatelů vyspělých technologií balení, značení, identifikace čárových kódů, paletizace aj. zde bude čtyřikrát denně a s odborným komentářem uvedena do živého provozu kompletní balicí linka.

Kvalitu nastupující generace odborníků prověří tradiční Soutěž mladých strojařů v programování CNC obráběcích strojů, jejímž smyslem je podpora technického vzdělávání a zájmu mladé generace o technické obory. Výukové centrum v pavilonu A1 organizuje Svaz strojírenské technologie a zúčastní se jej 150 soutěžících ze 35 škol.

Do pavilonu A2 zamíří v pondělí a úterý účastníci projektu Kontakt-Kontrakt -tradiční B2B kontaktní platformy sloužící k systematickému vyhledávání nových dodavatelů, zákazníků a obchodních partnerů. Akci konanou v rámci projektu Enterprise Europe Network organizuje Regionální hospodářská komora Brno a registrováno je 280 účastníků.

Ve čtvrtek 17. září se v pavilonu A2 uskuteční JobFair MSV, který je v současnosti největší soustředěnou nabídkou pracovních příležitostí ve strojírenství, energetice a dalších příbuzných technických oborech v České republice. Součástí jednodenního veletrhu jsou odborné workshopy a kariérní poradenství.

Datum: 13.9.2015 19:00:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště