Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

MRM Machinery s.r.o.

 

Firma je výhradním obchodním zastoupením následujících výrobců obráběcích strojů v ČR a na Slovensku :

 

1. Exponát na stánku:
Vertikální 5-osé obráběcí centrum řady ACURA 65


Malé rozměry vysoká přesnost 
Nejmladší člen v rodině obráběcích center Hedelius se etabloval na základě úspěšného konceptu pojízdných stojanů.  Acura vybavena otočně naklápěcím stolem s průměrem Ø 650 x 540 mm. Kompaktní pětiosé obráběcí centrum zajišťuje s dráhami pojezdu 700 x 650 x 600 mm (X/Y/Z) mnoho místa pro vysoce přesné obrábění tvarových dílů. Standardně jsou centra vybavena zásobníkem nástrojů se šedesáti pěti pozicemi obsluhovaným z čelní strany stroje.

Optimální konstrukce stroje
Předností konstrukce strojů s pojízdným stojanem řady  Acura s pevným provedením osy Y je to, že osy Y a Z mají v celém rozsahu pojezdu konstantní vzdálenost vedení. Tzn. že vzdálenost mezi koncem vřetena a vedením svislé osy Z je neměnná. Díky tomuto provedení je osa Z dostatečné chráněna od teplotních výkyvů. Výsledkem je nižší vzrůstající teplota při obrábění oproti klasickým obráběcím centrum. Frézovací vřeteno je vždy uloženo ve středu ke kuličkovému šroubu osy Z a Y. Toto konstrukční uspořádání společně s pojezdem saní s masivním žebrování z šedé litiny eliminuje vibrace a zaručuje vyšší přesnost a lepší kvalitu povrchu.

Integrovaný pohon vřetena Celox
Vysoce výkonný integrovaný pohon vřetena Celox s vysokým krouticím momentem a hybridní technologií ložisek, zajišťuje technologický náskok. Hydromechanický upínací systém spolu s upínacím rozhraním HSK zaručuje nejvyšší možnou přesnost a tuhost upnutí. Teplotně stabilizovaná vřetena Celox jsou dodávaná v provedení 12 000, 14 000 nebo 18 000 otáček za minutu a s výkony 19, 22, 29 a 35 kW.

Funkce úspory energie
Sériově integrovaná funkce úspory energie zajišťuje uvedení všech nepotřebných zdrojů do pohotovostního režimu. Stisknutím tlačítka je během několika sekund k dispozici kompletní kapacita obráběcího centra.

Inovativní technologie obrábění
Stroje řady Acura jsou sériově dodávány s vysoko výkonovými servomotory, přímým odměřovacím systémem a kapalinou chlazeným hlavní vřetenem. Volitelná výbava v podobě 3D forming packing zvyšuje výkon obráběcích center této řady.

Další z volitelných opcí je 3D mold, která umožňuje obsluze přizpůsobit dráhu pohybu nástroje určitým parametrům jako je kvalita povrchu, přesnost povrchu a produktivní obrábění. Na trojnásobné obráběcí pyramidě jsou demonstrovány módy stroje a to mód 0 frézování s vysokou kvalitou povrchu, mód 1 frézování s vysokým posuvem a velkým odběrem materiálu a mód 2 pro frézování s vyšší přesností.

Příprava nástrojů
K sériově dodávanému zásobníku mohou být obráběcí centra dále rozšířena o záložní zásobník až pro 190 nástrojů. Otočný zvedací stojan s podavačem automaticky vyměňuje nástroje z uložených míst a přemisťuje je do zásobníku obráběcího centra. Záložní zásobník může být dovybaven i o čisticí stanici, která vyčistí nástroje od nečistot a naolejuje je. Drahý čas ručního vyhledávání, přípravy a výměny nástrojů se pomocí tohoto inovativního řešení téměř eliminuje.

Příprava a výměna obrobků
Upínací systém s nulovým bodem Garant  ZeroClamp je vestavěný do plochy pracovního stolu, aniž by byly omezeny pracovní pojezdy stroje. Upínací systém s nulovým bodem přesvědčí vysokou upínací silou, opakovanou přesností upnutí a významným snížením přípravných časů při ustavení a výměně obrobku.

2 . Významné novinky u zastupovaných výrobců  :
2.1.  PAMA SPA Itálie
Největší novinkou je řada multifunkčních obráběcích center Speedmat VM (alternativně VMT, tj. včetně vertikálního soustružení).

Stroj má pevný portál a přesuvný stůl. Po přesuvném příčníku jezdí ve směru osy Y výkonná tuhá kontinuálně řízená hlava. Tento multifunkční stroj umožňuje frézování, vyvrtávání a vertikální soustružení při jednom upnutí.

pracovní pojezdy X/Y/Z mm 2 000 / 2 000 / 1 300
pracovní posuvy X/Y/Z m/min 50/40/40
zrychlení na osách X/Y/Z m/sec2 3
maximální točný průměr mm 2 000
otáčky duálního pracovního stolu ot/min 20 / 350
rozměr desky pracovního stolu mm průměr 1 250
únosnost pracovního stolu kg 3 000
vřeteník typu HVA ot./min/kW/Nm (S1) 14 000/74/286
chlazení středem vřetene bar 60
automatická výměna nástrojů 40
zástavbová plocha m 6,3 x 7,5

Stroj má nový multifunkční panel operátora plně podporující platformu Průmysl 4.0. Panel má dotykový 24‘‘ displej s podsvícenou klávesnicí. Panel lze zákaznicky modifikovat. Může být současně zobrazeno více oken podle aktuálních potřeb operátora stroje. Pokud je stroj vybaven kamerovým systémem, pak panel umožnuje detailní zobrazení vlastního obrábění.  Prostřednictvím jednoduchého individuálního klíče panel rozpozná a zaznamená, kdo se strojem pracuje.

2.2 UNISING BV Nizozemí :
Letos UNISING uvádí na trh novinku ( bylo  vystaveno na EMO Hannover ) – portálové obráběcí centrum UNIPORT 6000 HV, které je vybaveno pevnou 2osou kontinuálně řízenou hlavou (8000 ot./min, 50kW,450 Nm v S1).  Stroj má velkou dynamiku – rychloposuv až 40m/min. Vůči hornímu gantry je zde lepší přístup k pracovnímu stolu.  Jedná se  o velice přesný produktivní univerzální stroj s  5ti-osým CNC obráběním, který je nabízen za zajímavou cenu.  Tento stroj bude velkou přidanou hodnotou u všech výrobců, kteří požadují spolehlivý univerzální portál.   

2.3  VISION WIDE TECH CO. Ltd Tchaj-wan :
Tříosé vysokorychlostní portálové obráběcí CNC centrum s jezdícím stolem dostalo označení SE. Stroj je vhodný pro přesné obrábění forem a hliníkových obrobků. S rychloposuvem 24 m.min-1 a pracovním posuvem do 20 m.min-1 na všech osách se jedná o velice dynamický stroj. Dodáván je s otáčkami na vřeteni od 10 000 do 24 000. Svislý pohyb vřeteníku je zajišťován dvěma kuličkovými šrouby. Velice tuhý rám stroje je vyroben z jednoho kusu z litiny, přičemž šířka stojanů je 1 000 mm.  Všechny tyto parametry zajištují zproduktivnění odběru třísek o více než 50 % oproti standardním portálovým obráběcím strojům od Vision Wide. Vřeteník může být vybaven tepelnou stabilizací, která eliminuje zahřívání vřeteníku od motoru a kompenzuje teplotní změny okolí a tím lze dosáhnout až pětinásobné zvýšení přesnosti. Je to ovšem limitováno několika faktory, například okolní teplota se během 24 hodin může změnit max. o 8 °C apod. Stroj je dodáván ve třech velikostních variantách. Největší verze má základní parametry X/Y/Z = 2 600/1 200/1 000 mm.

umístění na MSV: pavilon P, stánek 26

Datum: 24.8.2017 9:17:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště