Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
5.-9.10. 2020

Mezinárodní strojírenský veletrh

Moderní průmyslové a elektrické rozvody

 

Seminář Průmyslové elektrické rozvody se uskutečnil v rámci MSV v sále pavilonu P. Prezentovala se na něm firma Lapp Kabel s.r.o., která patří do skupiny Lapp Group, která je předním světovým výrobcem a distributorem kabelů a kabelového příslušenství, ale také dodavatelem komplexních řešení při dodávkách kabelů.

Skupina Lapp například vyvinula a vyrábí rozsáhlý program datových kabelů pro rychlý přesnost velkého množství dat. Je jedno, zda se jedná o stroje a zařízení, sběrnicové systémy, vysokorychlostní sítě nebo vysoce flexibilní aplikace. Téměř pro každé použití má firma vhodný datový kabel i sortiment komponent určený pro připojení snímačů a akčních členů pro automatizaci strojů a zařízení. Na základě požadovaných norem nebo rychlosti a kvality přenosu dat lze vybrat například miniaturní datové kabel, mnohožilové kabely s malými rozměry, kabely s dvojitým stíněním apod. Pro směrnicové systémy se používají konformní sběrnicové kabely INITRONIC BUS. Slouží pro pevné uložení ve vlečných řetězech nebo uložení ve venkovním prostředí či v zemi. Příslušenství pak doplňuje sortiment datových kabelů o komponenty například konektory, kabelové vývodky, vložky apod.

Lapp Group nabízí rozsáhlá systémová řešení v oblasti průmyslových aplikací i síťové techniky budov. Cílem je propojit více zařízení dohromady a sdílet je navzájem. Díky tomu zákazník dosáhne řešení v podobě jednoduché a centralizované správy všech aplikací a dat. Strukturované kabelové sítě se uplatňují v budovách nebo v drsném průmyslovém prostředí a Lapp nabízí perfektní spojení pro mnoho aplikací. Strukturované kabelové sítě v budovách lze snadno zrealizovat pomocí konfekcionovaných patch kabelů, konektorů, zásuvek a dalšího příslušenství pro síťovou techniku.

Kabelové vývodky SKINTOP zajišťují bezpečné upevnění kabelu pouhým otočením ruky. Ten se vývodkou jednoduše protáhne, následuje otočení hlavice a úkon je hotov. Kabel je tak upevněn, vycentrován, hermeticky utěsněn a optimálně tahově odlehčen. Zákazník si může vybrat ze široké nabídky v různých provedeních. Například plastové, mosazné a nerezové. Pro prostředí s nebezpečným výbuchem jde o bezhalogenové verze s ochranou proti nadměrnému ohybu kabelu. Jedná se o bleskurychlou montáž s variabilním rozsahem sevření, a to pro kabely s průměrem až 98 mm. Plastové vývodky jsou určeny pro prostředí s nebezpečím výbuchu.

Dodatečnou ochranou kabelů před mechanickým nebo chemickým zatížením poskytují univerzální plastové nebo kovové hadice SILVYN. Spolu s přesně přizpůsobeným šroubením tvoří perfektní ochranu pro kabely a vodiče ve vnitřním i venkovním prostředí. Verze z PVC nebo s koncovou vnitřní spirálou se používají pro teploty minus 50 až plus 140 stupňů Celsia. Firma dodává také dělená nebo bezhalogenová provedení. Systémy kovových ochranných hadic pro kabely je vhodné používat při teplotách od minus 100 do plus 600 stupňů Celsia. Nově vyvinuté a patentové šroubení umožňuje současné utěsnění kabelu i hadice a jejich tahové odlehčení.

Na semináři se také prezentovala PHOENIX CONTACT, s.r.o., která je dceřiná společnost německé společnosti se zaměřením na obchodně-technické služby. Dodává kompletní sortiment elektro výrobků a služeb v České republice a na Slovensku. Společnost je celosvětově předním dodavatelem a inovátorem v oblasti elektrotechniky.

Jedná se o výrobky, které jsou určeny nejen do rozváděčových skříní - svorky a příslušenství, materiály pro značení svorek, vodičů a zařízení, relé, převodníky napětí, napájecí a záložní zdroje, přepěťové ochrany, PCB konektory a průmyslové konektory. Phoenix Contact dokáže také zajistit jednotlivé prvky nebo kompletní řešení z oblasti automatizace. Stejně jako v mateřské společnosti i my plníme hlavní poslání, dané mottem Phoenix Contact - Inspiring Innovations.

Společnost Phoenix Contact  již od roku 2008 sídlí v brněnském komplexu CTP a v letošním roce slaví 25 let působení na trhu v České republice. V loňském roce otevřela nové prostory show roomu, kde zákazníci mohou shlédnout nejnovější výrobky a aplikace. Součástí nového show roomu je i moderně vybavená školicí místnost, ve které firma organizuje semináře, školení a setkání se zákazníky a partnery s cílem maximálně pomoci při hledání reálných úspor při projektování, výrobě i provozu svých zařízení.

Novinkou firmy jsou pojistkové svornice do 1000 V se šroubovým připojením.  Pojistková svornice výklopná UK se hodí pro náročné standardní aplikace a fotovoltaiku s 1000 V DC. Další novinkou je výkonný WLAN-Access-Point FL WLAN 5100 od Phoenix Contact a je nahrazen novou sérií přístrojů FL WLAN 5110. Nové moduly WLAN jsou vybaveny moderní bezdrátovou kartou WLAN a vyžadují pouze dvě anténní připojení místo tří. Bezdrátové moduly se vyznačují obzvlášť spolehlivou a výkonnou bezdrátovou komunikací. Rozměry, vlastnosti hardwaru a funkce firmwaru zůstaly dodrženy jako dosud, takže je lze snadno vyměnit v již existujících aplikacích. WLAN Access Point dále podporuje bezdrátové standardy IEEE 802.11 a/b/g/n (2,4 Ghz a 5 Ghz) do 300 Mbit/s.

Datum: 2.10.2018 17:00:00

Současně také

IMT
5.-9.10. 2020


FOND-EX
5.-9.10. 2020


WELDING
5.-9.10. 2020


PLASTEX
5.-9.10. 2020


PROFINTECH
5.-9.10. 2020

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště