Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
10.-13.10. 2023

Mezinárodní strojírenský veletrh

Misan: Řešení v oblasti výrobních strojů pro technologie třískového obrábění a kovového 3D tisku

 

Misan s.r.o. navrhuje, kompletuje a dodává ucelená řešení v oblasti výrobních strojů pro technologie třískového obrábění a kovového 3D tisku. Konstruuje automatizační zařízení k dodávaným výrobním strojům na míru konkrétní aplikace. Provádí školení a záruční i pozáruční servis.

Kusová a malosériová výroba:

Okuma LB3000EXII MY ARMROID

Unikátní koncepce symbiózy výrobního stroje a automatizace Okuma Armroid představuje japonskou reakci na požadavek automatizované kusové a malosériové výroby dílců s vysokou přidanou hodnotou. Rozšíření akčního rádiusu robotického ramene o podpůrné technologické aplikace (například zamezení chvění obrobku, řízené směřování chladicího a mazacího média do místa řezu) s sebou přináší novou úroveň zajištění kvality a stability výroby. Další výhodou tohoto řešení je ovládání robota z NC systému stroje. Pro manipulaci s obrobky do 5 kg hmotnosti je robot vestavěn do CNC jednovřetenového soustruhu OKUMA řady LB3000 EXII. Silnější verze určená pro obrobky s hmotností do 10 kg se dodává s multifunkčními obráběcími centry OKUMA MULTUS.

Okuma MULTUS U3000 2SW 1500

Víceúčelové soustružnické centrum Okuma Multus U3000 s pravoúhlou kinematikou představí nasazení stroje na velmi složité a přesné díly, nejen s převahou soustružnických operací. Tuhost stroje spolu s kompletem inteligentních funkcí zaručuje produktivní a velmi přesné obrobení dílů střední velikosti (do ø650 mm a délky 1500 mm). Nové frézovací vřeteno se špičkovým výkonem 25kW zaujme svým kompaktním provedením (celková délka jen 430mm), díky čemuž lze efektivně provádět operace v poloze mezi oběma soustružnickými vřeteny.

Okuma Genos M460V-5AX

Svislé pětiosé obráběcí centrum Okuma Genos M460V-5AX je japonský stroj s geny a DNA Okumy, což z něj dělá technologicky univerzální nástroj, který přináší rychlou a efektivní výrobu součástí s nejužšími tolerancemi. Se simultánní 5-osou obráběcí schopností nejsou zákazníci kompromitování s obvyklým tlakem na snižování nákladů - ať už vyrábějí komplexní letecké komponenty nebo provádějí víceúčelové operace na jedno upnutí. Svým osvědčeným konceptem portálového uspořádání představuje GENOS M460V-5AX robustní vertikální pětiosé centrum zaujímající minimální zastavěnou plochu.

Velkosériová a automatizovaná výroba:

Brother Speedio W1000Xd1

„Cutting out the waste“  - to je slogan Brotheru při uvádění nového vysokorychlostního obráběcího centra Speedio W1000Xd1. A skutečně jde o to „odřezávat“ neproduktivní časy (polohování os, výměnu nástrojů, roztáčení a brzdění vřetene, atd.), které se negativně promítají do ceny každého dílce vyráběného ve velkých dávkách. Vše samozřejmě při zachování, pro stroje Brother pověstné, spolehlivosti. Předváděný stroj je doplněn rotačním stolem Brother T-200A spolu s protiložiskem, mezi nimiž je umístěna upínací deska pro dvojí založení odlitku ze slitiny hliníku (skříň měniče pro elektromobily). Pozornost si zaslouží také nový řídící systém D00, který již stihl získat prestižní mezinárodní ocenění za design iF DESIGN AWARD.

Okamoto OGM350NCIII + Misan Robocell

Číslicově řízená bruska na kulato Okamoto OGM350NCIII s vestavěným inprocesním měřením broušených průměrů a automatickým orovnáváním brousicího kotouče představuje výkonný nástroj pro velkosériovou produkci těch nejpřesnějších strojírenských výrobků hřídelového charakteru. Celé řešení je doplněno osvědčeným automatizačním konceptem z dílny Misan s.r.o. založeném na šestiosém průmyslovém robotu a dvojici oboustranně výsuvných paletových zásobníků materiálu. Uživatelské rozhraní, které je opět výsledkem vlastního vývoje Misan je připraveno pro komunikaci výrobních i nevýrobních dat s externími nadřazenými informačními systémy.

Nové směry ve výrobě:

Součástí expozice Misan s.r.o. bude 3D tiskárna GE Concept Laser M2 pro zpracování kovových práškových materiálů. Zařízení pracuje se základnou velikosti 250 x 250 mm a může stavět až do výšky 350 mm. Zpracovávané materiály sahají od zlata přes korozivzdorné a teplotně odolné oceli až po slitiny hliníku a titanu. Stavební výkon se pohybuje od 2-20 cm3 za hodinu v závislosti na materiálu a požadavcích na jakost povrchu. Aditivní výroba nabízí zcela nové možnosti konstruování i výroby nových dílů v letectví a kosmonautice stejně jako v medicínské produkci, kde má již své nezastupitelné postavení.

Datum: 28.10.2021 16:00:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště