Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

Misan prezentoval špičkové stroje i pomocníka pro přípravu NC programů

 

Společnost Misan s.r.o. prezentovala na Mezinárodním strojírenském veletrhu v pavilonu P široký sortiment soustružnických, frézovacích a brousících číslicově řízených obráběcích strojů. Návštěvníky zaujal pomocník pro přípravu NC programů pro CNC obráběcí stroje GibbsCAM.

Pomocník umožňuje plynulou integrace s jakýmkolivCAD systémem. NC programátor, obráběč nebo výrobní technik, prostě všichni uživatelé v něm naleznou známou technologii. Ikony dávají smysl a procesy jsou logické, proto je příprava NC programů flexibilní, rychlá a spolehlivá. Používá se především u obráběcích strojů, tedy frézek, soustruhů, pro soustružnicko-frézovací stroje s osou C i Y s jedním vřetenem, pro podporu koníka, podavače tyčí a pro dlouhotočné CNC automaty. S pomocníkem lze dále připravovat NC programy pro frézování na polohovacích otočných stolech s podporou více nulových bodů, čtyř až pěti osé indexované obrábění, pětiosé plynulé obrábění apod. Už po dvoudenním zaškolení dokáže NC programátor generovat a seřizovat první NC programy na míru upraveným postprocesorem. K dispozici je knihovna technologických procesů, podpora tvarovaných nástrojů a soustružnických cyklů. Dále editor NC programů a seřizovací listy.

„Vždy nejprve posuzujeme, jaká technologie je pro našeho zákazníka nejvhodnější, a až poté vybíráme vhodné výrobní stroje, které umožňují realizaci požadovaného finálního výrobku. Například u Okumy se prolínají řešení z různých průmyslových oborů, celek je pak vždy přirozeným splynutím potřebných metod. CNC obráběcí stroje od japonského výrobce Okuma se vyznačují vysokou kvalitou a nacházejí uplatnění ve všech průmyslových odvětvích,“ řekl Ondřej Svoboda z firmy Misan. Tato firma dodává stroje také od společností Brother a Okamoto, které se vyznačují nejvyšší přesností dokončovacích operací a nabízí mimořádný uživatelský komfort. Na veletrhu Misan mimo jiné představil Concept Laser - systém pro laserové spékání práškových kovů. Stroje firmy Concept Laser jsou systémy pro laserové spékání kovových prášků, jako např. korozivzdorné, nástrojové oceli, slitiny titanu, hliníku, CoCr, Inconel nebo drahé kovy (Au, Ag). Systém vyrábí součásti aditivní technologií, známou také jako rapid prototyping, kdy dochází k lokálnímu natavení ve vrstvách nanášeného kovového prášku pomocí laseru.

Uplatnění nachází při výrobě hotových dílů, které nelze běžnými výrobními metodami zhotovit (např. s konformním vnitřním chlazením, porézní struktury, bezešvě zřetězené díly, atd.) nebo při prototypové výrobě odlitků bez nutnosti výroby formy. Stroj lze využít v oblasti automobilového, leteckého, lékařského, dentálního, šperkařského průmyslu a v oblasti výroby vstřikovacích forem. Například tyto stroje jsou vhodné také pro zpracování titanových slitin či čistého titanu, kobaltu, chromových slitin a korozivzdorné oceli. Pomocí nich se už dají zhotovovat implantáty s netypickými tvarovými prvky. Používají se v medicíně pro lepší prorůstání kosti do implantátu i pro lepší vyztužení kosti implantátem. Vhodné jsou také pro malé a středně velké zubní laboratoře. 

Od firmy Okuma jsou zajímavé špičkové technologie pětiosých frézovacích center MU. Centra přináší inovace do přesnosti v pětiosém obrábění. Stroje řady MU jsou inteligentní multifunkční obráběcí stroje. Vždy o sekundu rychlejší, o mikron přesnější a současně produktivní. Dokonalá symbióza mechaniky stroje s pohony, řízením a odměřováním Okuma. Dosahují vysoce přesných obráběných povrchů díky tuhé konstrukci stroje, která je konstruována pro velká zrychlení/zpomalení otočného stolu, ten je polohován pomocí šnekového převodu s rolnami. Stroj může mít chlazené kuličkové šrouby X, Y, Z (opce), což zaručuje přesnost i při vysoce přesném obrábění. Vliv na dosažení vyšších přesností má také vysoce přesné indexování os. Kvalitní povrch je také dosahován díky volitelné softwarové podpoře.

Stroj má vysokou produktivitu -  automatické měření nástroje i při upnutém polotovaru, automatická výměna palety: možnost externího upínání polotovaru při obrábění, možnost volby velikosti zásobníku nástrojů (32 až 268 nástrojů) a integrovaná rotační spojka v rotačním stole s až osmi porty pro hydraulické aplikace. Pro zvýšení přesnosti obrábění přichází Okuma s novým systémem 5-Axis Auto Tuning System (opce) pro jednodušší nastavení korekcí stroje.

Od firmy Brother je zajímavé SPEEDIO R650X1- Sloupové vysokorychlostní vrtací, frézovací a závitovací centrum s dvoupaletovým výměníkem. Jedná se o vysokorychlostní obráběcí centrum s pohyblivým stojanem, řetězovým zásobníkem pro 14 (22) nástrojů s upínacím kuželem a otočným stolem (Quick turn). Ten má velmi nízký čas výměny palety (za 3,4 s, při zatížení stolu 200 kg na jedné straně). Také díky velice rychlé výměně nástroje (tříska-tříska za 1,6 s, tj. zastavení vřetene z 10.000 ot/min – výměna nástroje – roztočení na 10.000 ot/min), vysokým posuvovým rychlostem (50 m/min) a schopností simultánní výměny nástroje při polohování otočného stolu a přídavných os, je stroj vhodný pro produktivní obrábění.

Stroj je vybaven řídicím systémem CNC-C00 umožňující jak programováni v jazyce EIA/ISO, tak i ve vlastním dialogovém jazyce. Řídicí systém také umožňuje řízení až 5 os, včetně dvou os rotačního stolu. Stroj je vybaven tepelnou kompenzací na všech osách X, Y a Z bez vlivu na celkový čas obrábění. Hlavní novinkou systému C00 je monitorování stavu stroje přes webový prohlížeč, možnost přenášet velké programy vysokou rychlostí z/do stroje, monitorování průběhu krouticího momentu, zvýšení kapacity paměti pro programy a databázi nástrojů na 100 MB (volitelně 500 MB), zvýšení max. počtu programů na 4000, monitorování pravidelné údržby stroje.

Datum: 11.10.2017 17:00:00

Současně také

Transport a Logistika
13.-17.9. 2021


ENVITECH
13.-17.9. 2021

 

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště