Přejdi na obsah | Přejdi na menu | Přejdi na vyhledávání

MSV
4.-7.10. 2022

Mezinárodní strojírenský veletrh

Misan na veletrhu prezentuje stroje pěti společností

 

Obchodní firma Misan s.r.o. představila na MSV  obráběcí stroje a nástroje z produkce světových firem OKUMA, brother, Okamoto, PARLEC a CONCEPTLASER.  Poprvé prezentovala 5ti osé obráběcí centru Okuma GENOS M460 5X. Stroj má tuhou litinovou konstrukci portálového provedení svislého obráběcího centra s pěti současně řízenými osami.


„Vzhledem k nízké cenové hladině je očekáván zájem především z řad uživatelů 3 osých obráběcích center, kteří si netroufali vstoupit do úrovně 5ti osého obrábění. A to vzhledem k náročnosti přechodu a v neposlední řadě i k vysokým cenám této výrobní techniky. Při zaručení nejvyšší tuhosti v této třídě jim k přechodu do vyšší technologické třídy poskytuje Genos M460V-5AX celou řadu podpůrných kroků,“ řekl Ondřej Svoboda, jednatel firmy. Jedná se kromě přijatelné ceny o řadu inteligentních funkcí zajišťujících vysokou přesnost, ochranu před kolizemi a optimalizaci nastavení.

Dalším zajímavým strojem v expozici je CNC soustruh Okuma LU S1600LC550 s portálovým zakladačem Okuma OGL5-OII. Kompaktní CNC soustruh vybočuje z typových řad Okuma svým konstrukčním zaměřením na hromadnou výrobu hřídelových součástí menších rozměrů. Je charakterizován tuhým šikmým litinovým ložem s válečkovými lineárními vedeními pro dva nezávislé suporty s revolverovými hlavami V6. Hlavní vřeteno s náhonem řemeny má motor umístěný mimo nosnou strukturu stroje pro omezení teplotních vlivů. V kombinaci s portálovým robotickým zakladačem představuje ideální řešení hromadné výroby hřídelových součástí.

Stroj je vyráběn ve dvou délkových provedení s točnou délkou 550 a 1000 mm. Vystavováno je kratší provedení. Ve vybavení stroje nechybí kompenzace teplotních odchylek a mimo jiné i simultánní obrábění oběma revolverovými hlavami nezbytné pro štíhlé hřídele. K produktivnímu obrábění napomáhají i extrémně rychlé výměny nástrojů (0,15 sek) a vysoké výkonové parametry. Portálový zakladač Okuma OGL5-OII manipuluje s polotovary 3-5 kg váhy a může být vybaven dvěma stanicemi pro na/vykládání a měřicí stanicí kontroly rozměrů. Rychlost pojezdů zakladače:  Z-180 m/min, Y-100m/min.

Pro opačný zákaznický segment je předváděno kompaktní víceúčelové soustružnické centrum Okuma Multus B 300II C konstruované pro obrobení přesných a tvarově složitých dílů na jediné vložení do stroje v kusové nebo malosériové výrobě. Předváděný stroj je v provedení se zvětšeným vrtáním vřetena na 120 mm, NC koníkem, řízenou osou B pro tvarové soustružení, zásobníkem pro 60 nástrojů a přímým odměřováním všech lineárních os. Otevřený řídicí systém Okuma OSP300 suite s 15 palcovou dotykovou obrazovkou je vybaven inteligentními funkcemi TFC-korekce teplotních výkyvů, CAS pro zamezení kolizím a funkcí ECO suite. Ve vybavení stroje jsou v rámci softwarového vybavení obsaženy veškeré funkce zajišťující bezproblémové vysokorychlostní operace stejně jako softwarovou výbavu 5ti osého obrábění.

„Stále širší zákaznický segment oslovují vysokorychlostní obráběcí centra Brother,  například jde o Brother M140 X2 ve spojení s robotickou jednotkou Halter LoadAssistant,“ řekl Svoboda. Toto 5ti osé centrum se soustružnickou aplikací na rotačním stole konstrukčně obestavěno kolem vřetena s upínacím kuželem nástrojů BT30/ BT30 BIG Plus. Na stojanu kolem vřetena je umístěn i zásobník s kapacitou 22 nástrojů. Většina činností spojených s výměnou nástrojů je prováděna simultánně např. výjezd osy Z a současná orientace vřetena a zaručuje tak enormně krátké časy výměny nástroje. Stroj je standardně vybaven teplotní kompenzací na všech osách X, Y a Z bez vlivu na celkový čas obrábění. Novinkou systému C00 je monitorování stavu stroje přes webový prohlížeč.

Zajímavým exponátem je Univerzální robotická buňka HalterLoadAssistant. Jedná se o kompaktní systém, který lze snadno připojit prakticky k jakémukoliv novému nebo staršímu CNC stroji. Je ideální pro malé a střední série, může být ihned použit v jakékoliv obrobně bez zkušeností s obsluhou robota. Systém má nakládací stůl, který se může otáčet a je opatřen standardními rastrovanými deskami, které pokrývají kompletní rozsah dílů s rozměry od 10 do 230 mm. Na straně stroje, nakládá a vykládá díly z rastrované desky šestiosý robot Fanuc. Simultánně s tím mohou být hotové díly vyjmuty na zadní straně z rastru desky a nahrazeny novými polotovary k obrobení.

Expozici japonských obráběcích strojů ve stánku Misan s.r.o. doplňuje přesná CNC bruska nakulato Okamoto OGM250UNCIII. Tuhá litinová stavba brusky spolu s intuitivním dialogovým programováním vyčistí vrásky s jakostí povrchu nebo úzkým tolerančním polem bezproblémově. Předváděná bruska v provedení s jednotkou vnitřního broušení zaručuje stabilní vysokou přesnost válcových ploch ve stupních přesností, kam tradiční třískové obrábění může dosáhnout jen za mimořádných podmínek.

Součástí expozice je i předvádění aditivní výroby na stroji Concept Laser- Mlab cusing R a Mlab cusing 200R, který je systémem pro aditivní výrobu laserovým spékáním práškových kovů. Provedení stroje umožňuje provádět produktivní stavbu z titanových, hliníkových, ocelových a dalších kovových slitin, případně čistých kovů. Vhodný pro jemné detaily, vysokou kvalitu povrchu a přesné struktury. Celý systém je navržen v souladu s bezpečnostními směrnicemi ATEX pro práci s hořlavými a výbušnými materiály. Zařízení je vhodné pro aplikace v mnoha oborech např. při výrobě prototypů nejen v automobilovém průmyslu.

Datum: 5.10.2018 13:30:00

Současně také

Mohlo by vás zajímat

Vybíráme z firem MSV

 

Fotogalerie

Facebook

Video

Vyhledat můj veletrh

Areál výstaviště